Вторник, 23 апреля, 2024
Главные новости
08.09.2023

Невдачі Росії в Україні можуть стати виграшем Північної Кореї — аналітики

Невдачі Росії на полі бою в Україні можуть обернутися виграшем Північної Кореї .

Це точка зору аналітиків, які кажуть, що можлива зустріч між Кім Чен Ином і Володимиром Путіним може призвести до того, що Пхеньян отримає в свої руки ту зброю , доступ до якої заборонений протягом двох десятиліть під час санкцій ООН.

У понеділок Рада національної безпеки США заявила, що переговори щодо озброєнь між Росією та Північною Кореєю «активно просуваються» після того, як у липні міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідав Пхеньян у спробі переконати його продати артилерійські боєприпаси Москві.

У США також вважають, що найближчим часом може відбутися зустріч Путіна і Кіма.

Якщо це відбудеться, така зустріч відбудеться після того, як понад півтора роки війни в Україні призвели до того, що російська армія розбита, виснажена та потребує постачання.

Це також станеться після 17 років санкцій ООН, спрямованих на перешкоджання здатності Північної Кореї створити повністю діючу ядерну зброю та балістичні ракети.

«Ця [зустріч] є дуже важливою подією, якщо вона продовжиться», — сказав Лейф-Ерік Ізлі, професор міжнародних досліджень Жіночого університету Ewha в Сеулі. «Росія володіє військовими технологіями, які Кім Чен Чен Ин хоче використовувати для своїх незаконних програм запуску супутників і доставки ядерної зброї».Відгук про відеорекламуКім Чен Ин може зустрітися з Путіним, щоб обговорити угоду про зброю, кажуть США.

Незважаючи на санкції ООН, останні два роки Кім Чен Чен Ин розвиває свою програму балістичних ракет шаленою швидкістю. У той період він випробував десятки ракет, у тому числі міжконтинентальних балістичних (МБР), які теоретично могли б доставити ядерну боєголовку над материковою частиною США.

Але залишаються сумніви щодо можливостей країни.

«Американські аналітики та експерти з інших країн досі обговорюють ядерне навантаження, яке могли б нести північнокорейські міжконтинентальні балітисти, і досі незрозуміло, чи здатні міжконтинентальні балистичні ракети витримати повторне проникнення», — йдеться у звіті Ради з міжнародних відносин від червня 2022 року.

Якби Кім отримав технологію від Росії, світового лідера у ракетно-ядерних силах протягом десятиліть, це було б великим поштовхом для його програм і великим занепокоєнням лідерів на Заході, кажуть аналітики.

Ду Чжин Хо, науковий співробітник Корейського інституту аналізу оборони, сказав, що Росія може надати різні речі зі списку бажань Північної Кореї: технологію повернення в атмосферу, покращені можливості запуску балістичних ракет з підводних човнів, можливості супутникової розвідки та навіть допомогу із запуском супутників. .

Цього року Північна Корея спробувала запустити два супутники; обидва закінчилися невдачею.

Будь-яка угода між Пхеньяном і Москвою може включати товари, яких Росія має в надлишку, але Північній Кореї бракує через довгі роки санкцій, сказав Карл Шустер, колишній директор з операцій Об’єднаного розвідувального центру Тихоокеанського командування США.

«Північній Кореї потрібні гроші, їжа, енергія», — сказав Шустер.

Написавши цього тижня в The Conversation, Деніел Солсбері, запрошений науковий співробітник Королівського коледжу Лондона, сказав, що якщо Росія почне купувати північнокорейську зброю – таким чином зневажаючи санкції ООН, які Москва сама допомогла пройти – інші країни, які колись імпортували військову техніку з Пхеньяна, як-от Іран , може наслідувати цей приклад.

«Покупки Росії підірвуть режим санкцій у Північній Кореї та допоможуть отримати дохід режиму Кіма. Це також може підштовхнути ширший ренесанс експорту зброї Північної Кореї», – написав Солсбері.

Старі друзі

Будь-яка угода з Москвою допомогла б Кіму іншим способом, сказав Шустер, колишній капітан ВМС США.

«Цей альянс змушує його виглядати менш ізольованим, забезпечує психологічну підтримку для нього та його найближчого оточення», — сказав Шустер про лідера Північної Кореї.

Хоча військова співпраця між Москвою та Пхеньяном має історію ще з часів підтримки Сталіним діда Кіма на початку Корейської війни в 1950 році, останніми роками вона зменшилася, особливо коли Росія, маючи право вето в Раді Безпеки ООН, підтримала запровадження санкцій щодо Північної Кореї.

Тим не менш, така довга історія означає, що в їхніх запасах зброї є багато подібності, яка може бути корисною для Росії.

«Північна Корея створює те, що я називаю важкою промисловою зброєю», — сказав Шустер. «Його артилерія і боєприпаси дуже хороші. Це дуже схоже на російські зразки».

Ду погодився, сказавши, що «артилерійські боєприпаси Північної Кореї калібру 152 мм і боєприпаси реактивних систем залпового вогню калібру 122 мм можуть бути негайно використані проти російської зброї».Відгук про відеорекламу«Спроба Росії побудувати імперію стала залежною від Північної Кореї», — каже посол США в Японії.

Але боєприпаси Північної Кореї не змінили б ситуацію для Росії, сказав Джозеф Демпсі, науковий співробітник оборонного та військового аналізу Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

«Ця [зброя] може допомогти поповнити виснажені запаси та продовжити конфлікт, але не змінить його напрямок», — сказав він.

Інші сумнівалися, як швидко північнокорейські боєприпаси можуть потрапити до рук російських військ на передовій в Україні.

Поставки з Північної Кореї до російських бойових сил повинні були б перетинати Транссибірську залізницю, більш ніж 5700 миль від Владивостока на сході до Москви на заході.

Значна частина обладнання на залізничній лінії належить до епохи пізньої холодної війни та має серйозні навантаження, сказав Трент Теленко, колишній аудитор з контролю якості Агентства з управління оборонними контрактами США, який вивчав російську логістику.

«Перебільшення транспорту часів холодної війни — це дуже дурна ідея на багатьох рівнях. І це саме те, що росіяни роблять», – сказав Теленко.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.