Вторник, 23 апреля, 2024
Война
08.09.2023

ЮНЕСКО має намір включити Київ і Львів до списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою

Очікується, що собор Святої Софії та монастирські споруди в Києві, а також історичний центр міста Львова (на заході) приєднаються до списку Всесвітньої спадщини, яка перебуває під загрозою, у середині вересня через вторгнення Росії в Україну. Про це заявила Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) .

Директор Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Лазар Елондо пояснив в інтерв’ю Agence France-Presse в Парижі, де розташована організація, що «цим об’єктам загрожує знищення». 

Він додав: «Були атаки на буферні зони цих міст, і ми не знаємо, що станеться в майбутньому».
Він підкреслив, що Комітет всесвітньої спадщини, який збиратиметься з 10 по 25 вересня в Ер-Ріяді, «швидше за все» прийме це рішення «на основі думки експертів», які вважають об’єкти «визначеними» такими що перебувають у небезпеці».

Об’єкти Києва та Львова приєднаються до списку всесвітньої спадщини під загрозою після включення центру Одеси, де багато будівель було зруйновано наприкінці липня минулого року внаслідок «жорстоких російських ударів», які ЮНЕСКО засудило.

На початку липня у Львові також розбомбили «історичну будівлю», що було визнано ЮНЕСКО «першим» нападом з початку конфлікту на території, яка охороняється Конвенцією про всесвітню спадщину, і, отже, першим «порушенням» текст, який підписала Росія, повідомляє агентство ООН.

ЮНЕСКО підрахувала, що з початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року було пошкоджено 270 українських культурних об’єктів.
Софійський собор, розташований в історичному центрі Києва, є «однією з головних пам’яток, що представляють монументальну архітектуру та мистецтво на початку ХІ ст.» в Україні за версією ЮНЕСКО.

Собор включено до Списку всесвітньої спадщини з 1990 року разом із Києво-Печерським монастирем (православним монастирем), а історичний центр Львова, забудований у Середньовіччі, включено у 1996 році.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.