Понедельник, 24 июня, 2024
Новости
11.09.2023

Президент Бразилії змінив свою позицію, що до арешту Путіна

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив у понеділок, що рішення про арешт російського лідера Володимира Путіна, якщо він відвідає країну на саміті G20 наступного року, залежить від судових органів Бразилії.«Якщо Путін вирішить приєднатися, це повноваження судової влади, а не мого уряду», — сказав Лула журналістам у Нью-Делі, де він був присутній на цьогорічному саміті G20.

Його остання заява відрізнялася від його попередньої позиції, висловленої в суботу, коли Лула сказав, що Путіна не заарештують, якщо він приїде до Бразилії на саміт у Ріо-де-Жанейро наступного року.»Я вірю, що Путін може легко поїхати до Бразилії», — сказав Лула в інтерв’ю на камеру індійському виданню новин Firstpost.«Що я можу вам сказати, це те, що якщо я буду президентом Бразилії, і він приїде до Бразилії, його ні в якому разі не заарештують».

Нагадаємо, у березні Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна за ймовірну схему депортації українських дітей до Росії. У Кремлі назвали дії МКС «обурливими та неприйнятними».

Наприкінці серпня Путін не приїхав особисто на саміт БРІКС, який приймав Йоганнесбург.

Ордер МКС поставив Південну Африку в безвихідь: як учасник договору, що регулює Гаазький суд, Південна Африка зобов’язана арештовувати осіб, звинувачених МКС. Хоча Кремль щетинився від будь-яких натяків на те, що Путін ухилився від саміту БРІКС через ордер МКС.

Сам Путін заявив журналістам 29 липня, що не вважає свою присутність у БРІКС «важливішою за мою присутність зараз у Росії», повідомляє державне інформаційне агентство  ТАСС .Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.