Вторник, 23 апреля, 2024
Новости
12.09.2023

Німеччина надасть Україні 21 мільйон доларів

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила під час раптового візиту до Києва в понеділок, що Німеччина обіцяє надати Україні додаткові 20 мільйонів євро (близько 21 мільйона доларів) гуманітарної допомоги Україні для підготовки до зими.

Бербок відвідала трансформаторну підстанцію під Києвом, яка зазнала кількох нападів, оскільки вона відіграє важливу роль в електропостачанні регіону .Українські енергосистеми зазнали 1500 ракетних ударів «тільки минулого року», і країна готується до наступної зими, зміцнюючи свої електростанції, сказала Бербок під час спільної прес-конференції зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою в понеділок у Києві. За її словами, Росія «очевидно знову планувала атаки спеціально на осінь і зиму». 

Українські чиновники закликали Німеччину надати Україні крилаті ракети Taurus для самооборони країни. «Ми могли б досягти більшого і врятувати більше життів українських військових і мирних жителів, якби ми вже мали «Таурус», – сказав Кулеба, додавши, що немає жодного аргументу проти доставки крилатих ракет «Таурус» з Німеччини.

Однак Німеччина вагається щодо доставки крилатих ракет великої дальності, оскільки вони можуть бути використані для атак на території Росії.

Кулеба зазначив, що Україна очікує участі німецьких компаній у форумі оборонної промисловості, який відбудеться найближчим часом у Києві.

У питанні санкцій проти Росії Кулеба заперечив ідею їх послаблення, щоб відновити Чорноморську зернову ініціативу, як цього вимагає Росія.

«Я усвідомлюю, що є деякі сили, які підтримують поступки Росії в цій вимозі», — сказав Кулеба, але відновлення російських банків до міжнародної платіжної системи SWIFT дозволило б російським високопосадовцям заробити десятки мільйонів доларів.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.