Понедельник, 24 июня, 2024
За границей
12.09.2023

Понад 2000 людей загинули в Лівії через «катастрофічну та безпрецедентну» повінь

У Лівії через сильну повінь загинули понад 2000 людей, коли шторм Даніель пронісся східною частиною країни.

Глава підтримуваного парламентом східного уряду Лівії Усама Хамад оголосив про кількість загиблих, згідно зі звітом державної інформаційної організації Libyan News Agency.

«У заявах для преси Осама Хамад сказав, що житлові квартали зникли після того, як потоки знесли їх у море разом із тисячами їхніх мешканців, і ситуація є катастрофічною та безпрецедентною в Лівії», — повідомляє LANA.

Немає точної кількості загиблих, а Хамад не надав джерела інформації про кількість загиблих і зниклих безвісти.

На кадрах, поширених у соціальних мережах, видно затоплені автомобілі, обвалені будівлі та потоки води, що ллються вулицями.

Хамад закликав медичний персонал і фельдшерів вирушити до сильно постраждалого міста Дерна на сході Лівії, щоб негайно надати допомогу.

У Дерні були перервані телефонні лінії, а на фотографіях, які поширив Червоний Півмісяць, видно сильно затоплені вулиці.

За даними Reuters, Червоний Півмісяць Бенгазі заявив у понеділок, що за їх оцінками в місті Дерна загинули від 150 до 250 людей.

Лікарні у східному місті Байда були евакуйовані після сильної повені, спричиненої сильним штормом, показали відео, опубліковані медичним центром Байди у Facebook.

Цей дощ є результатом залишків дуже сильної системи низького тиску, яку національні метеорологічні служби південно-східної Європи офіційно назвали штормом Даніель.

Минулого тижня шторм приніс катастрофічну повінь у Грецію, а потім перемістився в Середземне море та переріс у тропічний циклон, відомий як медікан . Ці системи можуть створити небезпечні умови для Середземного моря та прибережних країн, подібні до тропічних штормів і ураганів в Атлантиці або тайфунів у Тихому океані.

Залишки шторму впливають на північну Лівію та повільно рухатимуться на схід до північного Єгипту. Протягом наступних двох днів кількість опадів може сягнути 50 мм – у цьому регіоні в середньому за весь вересень випадає менше 10 мм.

«Організація Об’єднаних Націй у Лівії уважно стежить за надзвичайною ситуацією, спричиненою суворими погодними умовами в східному регіоні країни», — йдеться в повідомленні Місії підтримки ООН у Лівії на X (раніше відомому як Twitter).



Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.