Вторник, 18 июня, 2024
Война
12.09.2023

Україна повернула собі морські бурові платформи біля Криму

Українські війська відновили контроль у Росії над кількома газовими та нафтовими морськими буровими платформами поблизу Криму , повідомила українська військова розвідка (ГУР).

У додатку для обміну повідомленнями Telegram сказано, що київські війська відбили бурові платформи, відомі як «вишки Бойка», в ході «унікальної операції».

У ньому сказано, що платформи були окуповані Росією з 2015 року, яка захопила та анексувала Крим у 2014 році, і використовувалися Москвою у військових цілях з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Росія не коментувала це повідомлення.

«Для України відновлення контролю над вишками Бойка мало стратегічне значення, і, як наслідок, Росія втратила можливість використовувати їх у військових цілях», — йдеться у відео ГУР, опублікованому в Telegram.

  Танки ЗСУ помічені під час навчань у невідомому місці поблизу кордону з анексованим Росією Кримом, Україна, 14 квітня 2021 року.

Україна все ближче до повернення Криму 

«Росія була позбавлена ​​можливості повністю контролювати акваторію Чорного моря , і це робить Україну на багато кроків ближче до повернення Криму», — йдеться в повідомленні.

Під час операції, зазначає ГУР, відбулося зіткнення українського спецназу на катерах з російським винищувачем, який отримав пошкодження та був змушений відступити.

ГУР також захопила інші «цінні трофеї», такі як боєприпаси для вертольотів і радар, який може відстежувати рух кораблів у Чорному морі.

До того, як Росія захопила півострів Крим , Україна видобувала значну частину природного газу з шельфу Чорного моря, забезпечуючи газом не лише Крим, а й материкові регіони України.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.