Вторник, 18 июня, 2024
Война
13.09.2023

Україна завдала масштабного ракетного удару по Севастопольському судноремонтому заводу, виникла пожежа, багато поранених

Українські війська вночі здійснили масштабний удар по судноремонтному заводу в кримському порту Севастополь, як повідомляє Міністерство оборони Росії, так і українські звіти.У Міноборони РФ заявили, що українські Збройні сили «завдали удар 10-ма крилатими ракетами по судноремонтному заводу імені С. Орджонікідзе в місті Севастополь». У ньому додали, що Україна «направила три катери без екіпажу до загону кораблів Чорноморського флоту на морський перехід».

У ньому стверджувалося, що сили протиповітряної оборони збили сім крилатих ракет, а патрульний корабель знищив усі катери без екіпажу, але визнало, що «два судна, які ремонтувалися, були пошкоджені ворожими крилатими ракетами».

Пожежа спалахнула: призначений Росією губернатор Севастополя Михайло Развожаєв також підтвердив значну атаку в повідомленнях за ніч, заявивши, що пожежу спричинили ракетні удари.

За його словами, 24 людини отримали поранення, четверо перебувають у стані середньої тяжкості.

Відео та зображення, нібито зроблені в цьому районі, деякі з яких опублікував Развожаєв, показують великий стовп диму та вируючу пожежу. 

На цій роздатковій фотографії, оприлюдненій губернатором Севастополя Михайлом Развожаєвим 13 вересня, Развожаєв розмовляє по мобільному телефону, коли з палаючої севастопольської судноверфі в Криму піднімається дим і полум'я.
На цій роздатковій фотографії, оприлюдненій губернатором Севастополя Михайлом Развожаєвим 13 вересня, Развожаєв розмовляє по мобільному телефону, коли з палаючої севастопольської судноверфі в Криму піднімається дим і полум’я. Михайло Развожаєв/Telegram/AP

Один неофіційний російський військовий блогер також повідомив, що пошкодження отримали два кораблі: дизель-електричний підводний човен «Ростов-на-Дону» і великий десантний корабель «Мінськ», який загорівся. Обидва судна проходили ремонт у сухих доках.

Самостійно верифікувати обліковий запис неможливо. Інша неофіційна інформація стверджувала, що Україна використовувала британські ракети Storm Shadow.

Українське повідомлення: Командувач ВПС ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук у середу подякував льотчикам ЗСУ «за відмінну бойову роботу», додавши, що «окупанти досі оговтуються від нічного обстрілу Севастополя».

Атака, здається, була наймасштабнішою з усіх, які українські війська здійснили на порт. На Севастополь раніше були здійснені атаки безпілотників, а також спроби проникнути в гавань морськими безпілотниками.  Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.