Вторник, 23 апреля, 2024
Новости
14.09.2023

Єврокомісія продовжить тимчасовий захист для українців до березня 2025 року

Під час річної промови в Європарламенті президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що зараз в ЄС перебуває чотири мільйони українських переселенців і їм дуже раді. 

«Ми будемо на боці України так довго, як буде потрібно. Єврокомісія запропонує розширити тимчасовий захист для України, який спливає, наша підтримка буде тривалою»— сказала вона. 

Таким чином українці і надалі матимуть доступ до житла, охорони здоров’я, ринку праці та інших прав. 

Речниця Єврокомісії з питань внутрішніх справ ЄС  Фіорелла Бельчу заявила, що директива про тимчасовий захист залишається чинною до 4 березня 2024 року. Європейська рада має підтримати пропозицію Єврокомісії. 

«Для будь-якого подальшого продовження Комісія повинна внести пропозицію. Наразі Комісія розглядає пропозицію щодо імплементаційного рішення Ради про продовження тимчасового захисту ще на один рік. Рада повинна буде прийняти рішення кваліфікованою більшістю голосів про продовження тимчасового захисту на основі пропозиції Комісії», — пояснила Бельчу. 

За словами речниці, в Єврокомісії планують продовжити діалог із державами-членами аби забезпечити плавний перехід до альтернативних правових статусів. Новий вид захисту дозволить отримати доступ до всіх прав, якими користувалися українці у 2022 – 2024 рр., після березня 2025 року.

Євросоюз обіцяє і надалі підтримувати українців стільки, скільки буде потрібно
Євросоюз обіцяє і надалі підтримувати українців стільки, скільки буде потрібно © YVES HERMAN / REUTERS

Як українці інтегруються в ЄС

Після початку повномасштабного вторгнення понад чотири мільйони українців отримали тимчасовий захист у країнах ЄС. В Єврокомісії кажуть, що інтеграція переселенців продовжується. 

Фіорелла Бельчу розповіла, що у вересні минулого року близько півмільйона українських дітей були зараховані до освітніх систем по всьому ЄС. Крім того, з українцями уклали понад 1,5 мільйона трудових договорів і майже 344 тисячі осіб зареєструвались в державних службах зайнятості. 

«Мова та визнання навичок і кваліфікацій є одними із головних викликів для успішної інтеграції на ринку праці. ЄС також створив пілотний проєкт «Кадровий резерв» для підтримки інтеграції на ринку праці», — сказала речниця. 

В Єврокомісії говорять, що в таких країнах як Естонія, Литва, Нідерланди частка працездатних українських біженців вже перевищує 40%. Схожі цифри можуть бути у Польщі, Чехії, якщо враховувати короткострокову роботу і неформальну зайнятість. В інших країнах ця частка нижча, але вона зростає.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.