Суббота, 20 апреля, 2024
Война
14.09.2023

Україна закликала до посилення санкцій щодо росії

Україна заявила, що санкції проти Росії мають бути жорсткішими і складнішими, після нових повідомлень про те, що Росія ухиляється від міжнародних обмежень і нарощує виробництво ракет.

Про це заявив Андрій Єрмак, голова Офісу президента, у своєму Telegram: «Чим потужнішими будуть санкції, тим менше ракет вироблятиме Росія…. Якщо західні ЗМІ помічають збільшення виробництва ракет, це означає, що санкції мають бути жорсткішими і витонченішими».

Єрмак відповів на повідомлення New York Times про те, що Росії вдалося подолати санкції та експортний контроль, запроваджені Заходом, і розширити виробництво ракет понад довоєнний рівень, з посиланням на американських, європейських та українських чиновників.

NYT повідомляє, що «Росія підірвала американський експортний контроль, використовуючи свої спецслужби і міністерство оборони для управління незаконними мережами людей, які займаються контрабандою ключових компонентів, експортуючи їх в інші країни, звідки їх легше доставити в Росію».

Єрмак повідомив, що спеціальна група, призначена українським урядом, «надала нашим партнерам детальні пропозиції, а також докази наявності іноземних компонентів у російському озброєнні. Без цих компонентів військово-промисловий комплекс ворога не може виробляти ракети».

«Ми працюємо з урядами наших партнерів. Ми повинні активно перекрити росіянам кисень», — додав він.

Минулого місяця Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола надала рекомендації щодо посилення контролю над компонентами іноземного виробництва, які Росія використовує у своїй програмі безпілотних літальних апаратів.

Китай є основним постачальником критично важливих компонентів для російських безпілотників, на який припадає 67% поставок, причому 17% з них проходять через Гонконг, повідомила група.

Група закликала до кращої міжнародної гармонізації санкційних списків і уніфікації даних про товари подвійного призначення, які можуть використовуватися як у військових, так і в цивільних цілях.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.