Среда, 24 апреля, 2024
Uncategorized
24.09.2023

В Україні більше 200 недіючих родовищ нафти і газу, які б могли працювати — Кацуба

Перед початком повномасштабної війни понад 200 потенційних родовищ нафти і газу — перспективних для видобутку земельних ділянок — знаходяться в руках у власників, які не роблять нічого для розвідки та видобутку ресурсів. Про це у своїй колонці пише підприємець і експерт з питань енергетики Олександр Кацуба.

Колись підприємці, які не мали досвіду в галузі, придбали земельні ділянки (які вважали перспективними) на напівзакритих чи повністю закритих аукціонах, і зберігають їх на випадок «зростання ціни» чи залучення інвестора, якого вдасться переконати у перспективності родовища, пояснює Кацуба.

Не всі такі ділянки знаходяться у руках авантюристів чи «інвестиційний тролей», але значна частина ділянок, які могли б забезпечити енергетичну незалежність Україні та навіть дати можливість стати експортером нафти та газу, банально простоюють по 5-10-15 років.

Щоб виправити цю ситуацію, держава має встановити граничний термін, коли інвестор має почати роботи з розвідки та засвоєння родовищ, як мінімум, після завершення російсько- української війни, резюмує Кацуба.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.

Теги: Uncategorized