Понедельник, 15 июля, 2024
Война
28.09.2023

Генсек НАТО заявив, що Київ «набирає позицій» у своєму контрнаступі проти рф

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у четвер, що війська Києва «поступово завойовують позиції» у своєму масштабному контрнаступі проти вузьких оборонних ліній Росії на південному сході України.

«Сьогодні ваші (України) сили рухаються вперед, вони стикаються з жорстокими боїми, але вони поступово завойовують позиції», — сказав Столтенберг разом із президентом України Володимиром Зеленським під час неоголошеного візиту до Києва.«Кожен метр, який здобувають українські сили, — це метр, який втрачає Росія».

«Українці борються за свої сім’ї, своє майбутнє, свою свободу», — сказав Столтенберг, додавши, що «Москва бореться за імперські омани».

«Україна має потужну підтримку з боку 31 союзника по НАТО та багатьох партнерів», – продовжив він. «Загалом понад 50 країн підтримують і постачають вас через контактну групу з питань оборони України, а понад 140 країн виступили за ваш суверенітет в ООН.

«Тим часом Росія зменшується на світовій арені, відрізана від міжнародних ринків».

Трансатлантичний військовий альянс пожертвував Україні зброю на мільярди доларів , але досі не надав країні вступ до альянсу , незважаючи на неодноразові прохання Києва.

Столтенберг сказав, що НАТО має рамкові контракти на «ключові боєприпаси» для України на суму 2,4 мільярда євро (2,53 мільярда доларів), включаючи тверді замовлення на 1 мільярд євро (1,54 мільярда доларів).

«Це охоплює такі можливості, як 155-міліметрові артилерійські та танкові керовані ракети та боєприпаси для основних бойових танків», — сказав він. 

«Це допоможе союзникам поповнити свої запаси, продовжуючи підтримувати Україну.

«Чим сильнішою стає Україна, тим ближче ми наближаємося до припинення агресії Росії, Росія може скласти зброю і закінчити війну вже сьогодні», – додав Столтенберг.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.