Четверг, 18 июля, 2024
Главные новости
02.10.2023

Зеленський розповів міністрам закордонних справ ЄС від чого залежить перемога України

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністрами закордонних справ Європейського Союзу, які перебувають з візитом у Києві , і заявив, що «впевнений, що Україна та весь вільний світ здатні виграти це протистояння з Росією».

«Але наша перемога безпосередньо залежить від нашої співпраці: чим більше сильних і принципових кроків ми зробимо разом, тим швидше закінчиться ця війна. Вона закінчиться справедливо. Вона завершиться відновленням нашої територіальної цілісності та надійною гарантією миру для всієї Європи», – сказав Зеленський.

Він назвав присутність міністрів у Києві «кроком до зміцнення Європи… Нам потрібно постійно робити нові оборонні та дипломатичні, політичні та інтеграційні, економічні та санкційні кроки, які зміцнять наші спільні позиції», йдеться на сайті Президентства. «Чим активнішими ми будемо, наше лідерство, наші ініціативи, тим менше шансів, що Росія адаптуватиметься до нашого спільного тиску».

Він зазначив, що серед важливих кроків, окрім подальшої військової допомоги та спільного виробництва зброї, є шлях України до членства в НАТО та новий пакет санкцій проти Росії, а також «початок цього року переговорів про членство України в ЄВРОПА.»

У відповідь глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав: «Ви можете бути впевнені в нашій рішучості бути поруч з Україною стільки, скільки буде потрібно».Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.