Понедельник, 15 июля, 2024
Новости
02.10.2023

Дмитро Кулеба розповів, коли почнуться переговори про вступ України до Європейського Союзу

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що переговори щодо вступу України до Європейського Союзу мають розпочатися до кінця року.

Виступаючи після зустрічі з міністрами закордонних справ європейських країн у Києві, Кулеба сказав, що «лейтмотивом усіх виступів була тема членства України в ЄС. Ми рухаємося вперед, очікуємо рішення про початок переговорів про членство (в ЄС)». до кінця року».

Виступаючи разом із верховним представником Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозепом Борреллем, Кулеба сказав: «Зміст і атмосфера дискусії показали, що ми говоримо як сім’я… у нас одна мета, і сьогодні в Києві це було яскраво продемонстровано».

Кулеба додав: «Нам нічого не пропонували, але Україна є першокласною державою і нас не влаштовує нічого, крім першокласного членства».«Це лише питання часу. І Україна, і європейська сторона налаштовані рухатися вперед якомога швидше, враховуючи всі реформи, які Україна впроваджувала, впроваджує і здійснюватиме».

Кулеба зазначив, що ключовим меседжем української сторони є те, що «ми приймемо сім рекомендацій, які надала Єврокомісія для відкриття переговорів про членство», але очікує, що «жодних додаткових вимог висуватись не буде».

Певний контекст: ці умови включають заходи проти корупції та відмивання грошей, свободу ЗМІ та захист меншин. 

У понеділок Боррель підкреслив, що членство в Європейському Союзі є «найсильнішим зобов’язанням щодо безпеки», яке блок може дати Україні.

За словами Борреля, міністри закордонних справ взяли участь у «тривалих дебатах», завдяки яким вдалося отримати «краще уявлення про безпековий вимір цієї ситуації» в Україні.«Ми говорили про зобов’язання щодо безпеки, які ми хочемо надати Україні, демонструючи нашу рішучість підтримувати Україну в довгостроковій перспективі», – сказав Боррель. 

«І, безперечно, найсильнішим зобов’язанням щодо безпеки, яке ми можемо дати Україні, є членство в Європейському Союзі. Це найсильніше безпекове зобов’язання для України. Зараз Україна є країною-кандидатом, і він іде далі своїм шляхом».Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.