Четверг, 18 апреля, 2024
Война
04.10.2023

У західних військових закінчуються боєприпаси для України

У західних військових закінчуються боєприпаси для України, попередили представники НАТО та Британії у вівторок, коли вони закликали країни блоку збільшити виробництво, щоб «утримати Україну в боротьбі з російськими загарбниками».

Новина про можливу нестачу боєприпасів з’явилася після того, як  кошти на закупівлю зброї для України не були включені  до законопроекту про тимчасові витрати, який Конгрес США ухвалив на вихідних, щоб уникнути припинення роботи федерального уряду.

Нова невизначеність щодо майбутнього американської допомоги виникла у вівторок, коли спікер Палати представників США  Кевін Маккарті, який виступав за підтримку України, був усунений  зі своєї керівної посади колегами-республіканцями.

Ці події є тривожними новинами для України, оскільки війна з сусідньою Росією триває вже 20-й місяць і викликає питання про те, чи може Москва відчувати себе здатною пережити обіцянки Заходу.«Тепер видно дно», — сказав адмірал Роб Бауер з Нідерландів, голова Військового комітету НАТО та найвищий військовий чиновник НАТО, про запаси боєприпасів на Заході у вівторок під час дискусії на Варшавському форумі безпеки.«Ми віддаємо Україні системи озброєння, це чудово, і боєприпаси, але не з повних складів. Ми почали віддавати з наполовину заповнених або нижчих складів у Європі», і ці магазини зараз закінчуються, сказав Бауер.

Тим часом аналітики попереджають, що «арсенал демократії» США повинен почати працювати понаднормово, інакше військові зусилля України можуть зазнати проблем.

«Сполучені Штати та їх союзники надсилають в Україну широкий спектр боєприпасів, але вони не виробляються і не доставляються так швидко, як це необхідно», — написав минулого тижня старший науковий співробітник Атлантичної ради Томас Уоррік  .

Воррік писав, що оскільки Україна відкладала початок літнього наступу, щоб доставити більше боєприпасів і обладнання на лінію фронту, Росія змогла наростити оборону, яка значно притупила просування України.«Українські війська зарекомендували себе гнучкими та адаптивними, але їм необхідно мати достатню кількість боєприпасів та зброї», – написав він.

Але події у Вашингтоні ставлять під сумнів постачання — і позицію України на полі бою.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.