Среда, 24 апреля, 2024
Новости
04.10.2023

Україна, Польща та Литва домовилися про коридор для транзиту українського зерна

Україна, Польща та Литва досягли угоди про перенесення частини прикордонних перевірок українського зерна з українсько-польського кордону до литовського порту Клайпеда з метою прискорення експорту, повідомило Міністерство сільського господарства України у вівторок.»Протягом наступних двох днів ветеринарно-санітарний і фітосанітарний контроль буде перенесено з українсько-польського кордону в порт Клайпеда (Литва) для всіх сільськогосподарських вантажів, які прямують до цього порту. Це прискорить транзит через Польщу», — повідомили в прес-службі. Про це йдеться в повідомленні Мінагрополітики України.

Про це було досягнуто під час віртуальної зустрічі у вівторок міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, міністра сільського господарства та розвитку села Польщі Роберта Телуса та міністра сільського господарства Литви Кястутіса Навіцкаса.

Міністри сільського господарства Польщі та Литви «зазначили, що їхні уряди підтримали такий механізм контролю та вважають його конструктивним кроком», йдеться у повідомленні.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс також позитивно оцінив угоду.

«Росія знищує продовольство, Литва його доставляє. Коридор для транзиту зерна до портів Балтії прийнято та погоджено, що зменшує тиск на українському кордоні та збільшує постачання в Африку та за її межі. Співпраця дає результати», — зазначив Ландсбергіс у соцмережі. Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.