Понедельник, 15 июля, 2024
За границей
06.10.2023

Трамп прагне зайняти посаду лідера Республіканської партії

Колишній президент Дональд Трамп підтримав кандидатуру представника штату Огайо Джима Джордана на пост спікера Палати представників.

У дописі на Truth Social незабаром після півночі Трамп сказав, що Джордан «буде ЧУДОВИМ спікером Палати представників і має мою повну та повну підтримку!»

Втручання Трампа в перегони відбулося після того, як він висловив готовність тимчасово працювати на цій посаді сам і, за джерелом, знайомим з дискусіями, розглядав можливість відвідати Капітолійський пагорб, щоб поговорити з республіканцями найближчими днями, коли вони обговорюватимуть нового спікера .

Очікується, що колишній президент не поїде на Капітолійський пагорб, повідомило джерело, близьке до Трампа, у четвер увечері. Messenger вперше повідомив про внутрішні дискусії щодо можливої ​​поїздки.

Республіканці планують почути кандидатів у спікери на форумі наступного вівторка, організувавши наступне можливе голосування спікерів у Палаті представників у середу, 11 жовтня. Лідер більшості в Палаті представників Стів Скаліз і Джордан оголосили про свої кандидатури, а інші можуть взяти участь у перегонах , але ще невідомо, чи зможе конференція об’єднатися навколо життєздатного наступника Маккарті.

Тим часом вакансія залишає палату фактично паралізованою.

Трамп звернувся з проханням стати спікером

Останніми днями до Трампа звернулися законодавці Республіканської партії, які висунули ідею про те, щоб він був спікером, навіть на тимчасовій основі, повідомило одне джерело, знайоме з розмовами, і їх «заінтригувала» ця ідея.

«Вони запитали мене, чи візьму я це на короткий проміжок часу для вечірки, поки вони не прийдуть до висновку – я роблю це не тому, що хочу – я зроблю це, якщо буде потрібно, якщо вони не зможуть прийняти своє рішення», – сказав Трамп Fox News Digital . Трамп сказав Fox, що він зосереджений на своїй президентській кампанії, але готовий працювати протягом «30-, 60- або 90-денного періоду».

За словами двох людей, які говорили з ним про усунення Кевіна Маккарті, Трамп сказав тим, хто був з ним цього тижня, що, хоча він «лещиться» і «честь», що люди підняли його ім’я, він серйозно не розглядає цю ідею .

Два джерела сказали, що Трамп «цілком зосереджений» на тому, щоб балотуватися в президенти, характеризуючи його публічну позицію щодо наративу про те, що він може бути обраний спікером, оскільки Трамп отримує задоволення від уваги.

«Багато людей дзвонили мені щодо спікера. Все, що я можу сказати, це те, що ми зробимо все, що найкраще для країни і Республіканської партії», — сказав Трамп журналістам біля будівлі суду в нижньому Манхеттені в середу під час перерви в судовому процесі щодо цивільного шахрайства.

Представники республіканців Трой Нехлс від Техасу та Марджорі Тейлор Грін від Джорджії публічно заявили, що підтримають Трампа на цю посаду.

Якби він таки балотувався, Трампу потрібно було б заробити більшість голосів присутніх і голосуючих законодавців, що може виявитися складним для колишнього президента, який поляризує навіть серед членів конференції Республіканської партії. Конгресмен Майк Лоулер, першокурсник Республіканської партії зі змінного району в Нью-Йорку, сказавраніше в четвер, що він не бачить ролі Трампа в перегонах спікерів.

Відповідаючи на запитання кореспондента CNN Джима Шутто, чи хоче він, щоб колишній президент приїхав до Капітолію, Лоулер сказав: «Я думаю, що спікером буде обраний хтось, хто зараз є членом Конгресу, і я думаю, що ці дискусії повинні проходити серед членів».

І навіть якби Трампа обирали, незрозуміло, чи зможе він обійти правила конференції Палати представників Республіканської партії, згідно з якими будь-який член, якого звинуватили у злочинах, що тягнуть за собою покарання у вигляді двох або більше років позбавлення волі, зобов’язаний піти з посади лідера. Ці правила є самостійними і можуть бути змінені, але лише після обрання спікера.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.