Воскресенье, 01 марта, 2026
Горячие новости

Олена Семеняка висловлює подяку LDK Palikuonys за незмінну підтримку України

Заступник голови Державного агентства відновлення України Сергій Сверба купує квартири та віддає борги в кріптовалюті

ДБР оголосило підозру у розтраті майже 5 млн грн генеральному директору «Нижньодністровської ГЕС»

Чому українська ковбаса дорожча за італійську і як «відкатні» схеми «УкрХімТеху» нищать бізнес

Коли «фармацевтика» дорожча за совість

ЄС найближчим часом зосередиться на поставках зброї Україні

Наступні кілька тижнів визначатимуть, чи буде Україна надалі існувати – The Washington Post

Аферисти, що розповсюджують німецькі антиалергенні препарати, наживаються на бійцях ЗС

У декларації начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії ДМС в Одеській області Андрія Морару виявлено ознаки незаконного збагачення.

НАБУ перевірить міністра Коваля через квартиру його тещі вартістю майже 18 мільйонів гривень

Главные новости
09.10.2023

Ізраїль офіційно оголосив війну ХАМАС, жертви, заручники, бойові дії: що відомо на данний момент

Кількість загиблих в Ізраїлі та секторі Газа зростає, оскільки точаться бої між ізраїльськими військами та бойовиками ХАМАС, а також з’являється більше подробиць про загиблих і взятих у заручники.

Ізраїль офіційно  оголосив війну ХАМАС у неділю після того, як ісламістське бойове угруповання здійснило свій смертоносний раптовий напад у суботу. Ізраїль також відключив електроенергію в Газі, що ускладнило надання медичної допомоги, оскільки густонаселена територія зазнає ударів ізраїльської авіації.

Що відомо на данний момент:

  • Зростаюча кількість жертв: за даними влади, в Ізраїлі було вбито понад 700 людей, а понад 400 палестинців. Близько 2300 інших були поранені в Газі, через відключення електрики загрожують «життю сотень поранених і пацієнтів», повідомило Міністерство охорони здоров’я Палестини в Газі.
  • Музичний фестиваль: серед загиблих щонайменше 260 людей, чиї тіла були знайдені на місці проведення  ізраїльського музичного фестивалю , за даними рятувальних команд. Бойовики ХАМАС стріляли по учасникам, які втікали, і взяли інших у заручники під час заходу в суботу поблизу кордону Ізраїлю та Гази.
  • Захоплені заручники: ХАМАС утримує в Газі понад 100 ізраїльських заручників, у тому числі високопоставлених армійських офіцерів, заявив у неділю речник угруповання бойовиків. Окрім ізраїльських полонених, є також представники інших національностей, які вважаються взятими в заручники, зокрема громадяни Мексики та Бразилії, що ускладнює відповідь Ізраїлю на атаку ХАМАС.
  • Бойові дії тривають: Ізраїль «суттєво знизив можливості» ХАМАС, оскільки авіаудари по Газі тривали до початку понеділка, заявили Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ). ХАМАС заявив у неділю, що їхні війська все ще присутні та проводять операції в Мавкиїмі на півдні Ізраїлю, на північ від Гази. ХАМАС також заявив, що завдав «серйозного ракетного удару» по південному узбережжю міста Ашкелон, неподалік від кордону з Газою. CNN не може підтвердити заяви ХАМАС. Речник ізраїльської армії не підтвердив і не спростував заяв ХАМАС, але сказав: «Ми все ще воюємо на півдні».
  • Тим часом у Тель-Авіві ввечері в неділю було чутно гучні вибухи в центрі Ізраїлю та передмістях міста, повідомляють команди CNN на місці. ХАМАС стверджує, що націлений на аеропорт Бен-Гуріон, міжнародний хаб Ізраїлю, який розташований недалеко від Тель-Авіва.
  • США надсилають реактивні літаки: США надсилають у східну частину Середземного моря ударну групу ВМС, включаючи есмінці з керованими ракетами та крейсери з керованими ракетами. За словами офіційних осіб , США також розміщують більше винищувачів на Близькому Сході, як засіб стримування  Хезболли  в Лівані та інших бойових угруповань, які виступають проти Ізраїлю. У відповідь ХАМАС звинуватив США в участі в «агресії проти палестинського народу».
  • Підтримка Вашингтона: законодавці США та представники адміністрації Байдена обговорили посилення підтримки Ізраїлю на брифінгу з керівництвом Палати представників у неділю ввечері, повідомили CNN троє людей, знайомих із дзвінком. За словами джерел, високопосадовці з Державного департаменту та Міністерства оборони повідомили законодавцям, що постачають зброю Ізраїлю якомога швидше в рамках уже існуючих контрактів.
  • Жодних дій ООН: Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй провела екстрене засідання в неділю, але після цього не було вжито жодних дій. Заступник посла США в ООН сказав, що «не всі» країни-члени засудили напади ХАМАС, але не уточнив, які. Усі 15 членів повинні проголосувати одноголосно, щоб РБ ООН опублікувала заяву.


Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.