Понедельник, 22 июля, 2024
Война
09.10.2023

Адміністрація Байдена стурбована фінансуванням України та шукає способи продовжити надходження допомоги

Високопоставлені чиновники адміністрації Байдена приватно вважають, що залишилися лічені тижні  до того, як відсутність додаткового  фінансування України почне ставати серйозною проблемою на полі бою — сценарію, якого вони намагаються уникнути  за допомогою публічних попереджень  і великої промови самого президента Джо Байдена.

Змагання за посаду спікера Палати представників,  розпочаті історичним відстороненням Кевіна Маккарті  у вівторок, передвіщають потенційно серйозні наслідки для зусиль Байдена забезпечити фінансування України, змушуючи адміністрацію шукати рішення.

Публічно офіційні особи кажуть, що вони як і раніше впевнені, що більшість американців — у тому числі в Конгресі — підтримують постійну допомогу Україні.

Проте маневри цього тижня демонструють постійне занепокоєння тим, що американська допомога Києву незабаром може сповільнитися.

У середу Байден натякнув, що чиновники адміністрації шукали обхідні методи надання допомоги Україні, якщо запити Білого дому на фінансування залишаться невиконаними.«Мене це хвилює», — відповів Байден на запитання, чи він стурбований наданням Україні обіцяної допомоги. «Але я знаю, що більшість членів Палати представників і Сенату в обох партіях заявили, що вони підтримують фінансування України».

Представники адміністрації попереджали Конгрес, що він повинен терміново затвердити додаткові кошти для допомоги Україні у військових діях — «очевидно, час має важливе значення», — підкреслив один чиновник.

Проте навіть без можливості проголосувати за нового спікера принаймні до наступного тижня — і без чіткого шляху голосування щодо нової допомоги Україні після цього — перспективи нового пакету допомоги в найближчій перспективі здаються мізерними.

В приватному порядку офіційні особи вважають, що тижневий період, коли Конгрес гіпотетично мав би працювати без постійного спікера Палати представників — і не мати можливості приймати закони — не викликав би особливого занепокоєння, оскільки це стосується фінансування України.

За їхніми словами, набагато більше занепокоєння буде, якщо законодавці почнуть наближатися до кінця терміну останньої ухваленої постійної резолюції — яка закінчується 17 листопада — без будь-яких реалістичних перспектив затвердження додаткового фінансування для України.

Відчуваючи невідкладність, Байден сказав журналістам у середу, що планує звернення, в якому викладе імператив продовження підтримки України.

«Я збираюся навести аргумент, що в інтересах Сполучених Штатів Америки, щоб Україна досягла успіху», – сказав він. Офіційні особи Білого дому не надали інших подробиць про цю промову, включно з тим, коли Байден може її виголосити.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.