Понедельник, 22 июля, 2024
За границей
10.10.2023

Ізраїльські сили завдали сотень авіаударів по «терористичним центрам» ХАМАС

Грім вибухів пролунав по всьому району Гази у вівторок вранці, коли армія оборони Ізраїлю здійснила потужний обстріл анклаву.

Удари тривали всю ніч і до ранку, над територією пролітали численні винищувачі.

У заяві ЦАХАЛу йдеться, що його літаки завдали ударів по понад 200 цілям у Рімал і Хан-Юніс у Газі, стверджуючи, що ці райони «використовуються як центри терору» ХАМАСом і що «туди спрямована велика кількість терористичних атак проти Ізраїлю».

Армія оборони Ізраїлю заявила, що зобов’язується «переконатись, що ХАМАС не матиме жодного військового потенціалу наприкінці війни».

Хоча ЦАХАЛ заявив, що зосереджується на ударах по цілях ХАМАС, природа Гази — вузька, густонаселена смуга землі, повністю відокремлена від зовнішнього світу — означає, що цивільні особи, включаючи дітей, часто стають жертвами ударів.

Речник ЦАХАЛу підполковник Річард Хехт заявив у вівторок, що розрізнити військові та цивільні цілі не так просто. «У будинках, де живуть люди, може бути склад зброї… там може проживати голова ХАМАСу», — сказав він.

Кількість загиблих зростає: щонайменше 900 людей загинули в Ізраїлі та понад 680 палестинців були вбиті після початку конфлікту в суботу, коли ХАМАС здійснив нищівний раптовий напад на Ізраїль.

У вівторок контрольований ХАМАС урядовий ЗМІ додав, що двоє місцевих журналістів були вбиті та ще один поранений під час ізраїльського авіаудару по житловому будинку на заході Гази.

Удари ЦАХАЛу є ще складнішими, враховуючи, що ХАМАС утримує низку заручників.

Влада Ізраїлю вважає, що жінки та діти є серед 150 заручників у Газі, заявив посол країни в ООН. ХАМАС стверджує, що утримує понад 100 полонених, у тому числі офіцерів ізраїльської армії.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.