Воскресенье, 14 июля, 2024
Новости
12.10.2023

У Пентагоні зростає занепокоєння щодо дефіциту боєприпасів, щоб підтримати Україну та Ізраїль

У Пентагоні зростає занепокоєння щодо потенційної необхідності збільшити дедалі дефіцитні запаси боєприпасів, щоб підтримати Україну та Ізраїль у двох окремих війнах, за словами кількох чиновників оборони США.

На даний момент Україна та Ізраїль потребують різної зброї: Україні потрібна величезна кількість артилерійських боєприпасів, тоді як Ізраїль запитує високоточні авіаційні боєприпаси та ракети-перехоплювачі «Залізний купол».

Але якщо Ізраїль почне наземне вторгнення в Газу, ізраїльські військові створять новий і абсолютно несподіваний попит на 155-міліметрові артилерійські боєприпаси та іншу зброю в той час, коли США та їхні союзники та партнери будуть напружені через понад 18 місяців боїв. в Україні.

Ізраїль має власну потужну промислову базу та виробляє багато власної передової зброї, але тривала наземна кампанія може виснажити запаси країни, заявили чиновники. За словами офіційних осіб, Об’єднаний штаб і транспортне командування Пентагону працювали цілодобово після того, як ХАМАС розпочав війну проти Ізраїлю минулими вихідними, щоб виявити додаткові запаси боєприпасів у всьому світі та як швидко перемістити їх до Ізраїлю.

У понеділок високопоставлений чиновник з питань оборони заявив, що Пентагон зв’язується з американськими виробниками зброї, щоб прискорити існуючі ізраїльські замовлення на військову техніку, яка, можливо, вважалася менш терміновою ще кілька днів тому. Протягом кількох місяців США працювали над розширенням власної оборонно-промислової бази для постачання в Україну та поповнення американських і західних запасів, але ці зусилля все ще тривають.

Міністр оборони Ллойд Остін захистив здатність США підтримувати як Україну, так і Ізраїль, оскільки США оголосили про ще 200 мільйонів доларів на безпекову допомогу Києву, включаючи артилерійські боєприпаси.

«Ми можемо зробити і те, і інше», — сказав Остін у вівторок на прес-конференції в Брюсселі, відповідаючи на запитання, чи можуть США підтримати військову підтримку як Ізраїлю, так і України. «Ми зробимо все необхідне, щоб допомогти нашим союзникам і партнерам, і ми також зробимо все необхідне, щоб переконатися, що ми здатні захищати наші інтереси та захищати нашу країну».

Ізраїль на фронті та в центрі зустрічі Україна

Можливість наземного вторгнення та вимоги, які воно може пред’явити промисловій базі США, з’явилися в той момент, коли Остін і голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал С. К. Браун перебувають у Бельгії на зустрічі контактної групи, організації з близько 50 країн. , включно з Ізраїлем, які об’єдналися, щоб постачати Україну.

За словами офіційних осіб, раптова жорстокість бойових дій у Газі виділить Ізраїль на перший план цієї зустрічі, а один із них назвав її «найважливішою контактною групою, яку ми коли-небудь мали».

У 2014 році прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху терміново запросив боєприпаси для танків та іншого обладнання, оскільки останнє наземне вторгнення Ізраїлю в Газу затягнулося. Запит був негайно схвалений колишнім президентом Бараком Обамою, і обладнання було вилучено з резервних запасів США в Ізраїлі.

Однак цей запас не такий міцний, як колись. На початку цього року США вивели сотні тисяч боєприпасів зі своїх резервів в Ізраїлі, оскільки США та їхні союзники шукали у світі боєприпаси для надання Україні, що викликало занепокоєння серед посадовців Міністерства оборони та чітко висвітлило виклики, з якими США стикаються під час боротьби. з двома війнами за кордоном, за словами джерела, знайомого з дискусіями.

Україна використовує тисячі артилерійських снарядів, намагаючись повернути територію, окуповану Росією – набагато більше, ніж Ізраїль використав би для наземного вторгнення в Газу – але запаси США та Заходу були зменшені через необхідність постачати Україну. Нетаньяху пообіцяв провести «тривалу» кампанію проти Гази, яка може поставити існуючі запаси США під більший тиск, ніж вони вже відчувають.

Представники оборонного відомства також стурбовані дисфункцією Конгресу та тим, чи законодавці схвалять додаткове фінансування для підтримки США Ізраїлю та Україні.

«Одна річ, яка дійсно важлива з точки зору боєприпасів, зокрема, і нашої здатності одночасно підтримувати як ізраїльтян, так і українців, це додаткове фінансування від Конгресу, щоб мати можливість збільшити нашу спроможність, з точки зору нашої здатності розширювати виробництво, а потім також заплатити за самі боєприпаси», – сказала міністр армії Крістін Вормут журналістам у понеділок.

Високопоставлений представник оборонного відомства заявив у понеділок, що США «нарощують підтримку» Ізраїлю, включаючи протиповітряну оборону та боєприпаси, і співпрацюють з американською оборонною промисловістю, щоб прискорити відвантаження ізраїльських замовлень на військову техніку, що очікують на розгляд.

Чиновник сказав, що адміністрація наразі має ресурси, повноваження та фінансування, необхідні для продовження підтримки Ізраїлю, але зазначив, що чиновники потребують, щоб Конгрес гарантував наявність додаткових коштів для реагування на кризи та непередбачені ситуації, коли вони виникають.

Речник Ради національної безпеки Джон Кірбі заявив у середу, що «у нас, безумовно, закінчується злетна смуга», щоб підтримати Україну та Ізраїль за допомогою поточних асигнувань.

«Очевидно, чим швидше буде спікер палати, тим зручніше нам усім буде підтримувати Ізраїль та Україну прямо зараз», — сказав Кірбі журналістам. «Завдяки існуючим асигнуванням і наявним повноваженням у нас все гаразд. Але це не триватиме вічно. Я думаю, що в найближчій перспективі, прямо зараз, ми можемо продовжувати підтримувати – з владою в асигнуваннях, які у нас є – Ізраїль та Україну. Але ви знаєте, у нас точно закінчується злітно-посадкова смуга».Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.