Воскресенье, 03 марта, 2024
Головні новини
13.10.2023

Ізраїль попередив понад 1,1 мільйон людей про необхідність евакуації

Збройні сили Ізраїлю попередили 1,1 мільйона людей, які проживають на півночі Гази, про необхідність евакуювати свої домівки на тлі ознак того, що Ізраїль має намір посилити свій наступ у відповідь на ХАМАС після терактів угруповання 7 жовтня .

«Цивільні жителі міста Газа, евакуюйтеся на південь заради вашої власної безпеки та безпеки ваших сімей і дистанціюйтеся від терористів ХАМАС, які використовують вас як живий щит», — заявили Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

«У наступні дні Армія оборони Ізраїлю продовжить суттєві операції в місті Газа та докладатиме значних зусиль, щоб уникнути шкоди цивільному населенню».

Зображення в соціальних мережах у п’ятницю показали, що Армія оборони Ізраїлю скидала з літаків у Газу листівки із закликами до евакуації на південь. На прямому ефірі інформаційних агентств раніше було видно, як з неба падають листівки.

«Для вашої безпеки ви не повинні повертатися додому до подальшого повідомлення від ЦАХАЛу», — йдеться в листівці. «Усі громадські притулки, відомі в Газі, повинні бути звільнені», — додали в ньому.

Організація Об’єднаних Націй у четвер заявила, що її офіцери зв’язку в ізраїльських військових повідомили, що «все населення Гази на північ від Ваді-Гази має переселитися до південної частини Гази протягом наступних 24 годин».

Ізраїль визнав, що на виконання наказу про масову міграцію потрібен час, а речник ЦАХАЛу підполковник Пітер Лернер заявив CNN у п’ятницю, що будь-який термін «може бути відхилений».

ООН засудила такий наказ, заявивши, що евакуація цивільного населення неможлива «без руйнівних гуманітарних наслідків».

Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря ООН, заявив у своїй заяві, що ООН «рішуче закликає будь-який такий наказ, якщо він буде підтверджений, бути скасованим, щоб уникнути того, що може перетворити те, що вже є трагедією, на катастрофічну ситуацію».

Згідно із заявою, розпорядження стосується всього персоналу ООН і тих, хто знаходиться в установах ООН, включаючи школи, медичні центри та клініки.

Армія оборони Ізраїлю в п’ятницю звинуватила ХАМАС у тому, що він «ховається за спину народу Гази» і надає вказівки цивільним особам «ігнорувати» попередження Ізраїлю щодо евакуації на південь». Речник ЦАХАЛу Деніел Хагарі заявив під час брифінгу, що це «ще один приклад» того, як ХАМАС «не піклується про безпеку людей у ​​Газі».

Товариство Червоного Півмісяця Палестини (PRCS) у п’ятницю закликало до глобальної допомоги, щоб «запобігти гуманітарній катастрофі» в Газі, наголошуючи, що «немає безпечних зон» для евакуації цивільних осіб, куди слідувати наказу Ізраїлю мігрувати на південь.

Тим часом Норвезька рада у справах біженців попередила, що переселення мирних жителів Гази є «воєнним злочином примусового переміщення». Генеральний секретар Норвезької ради у справах біженців Ян Егеланд заявив, що наказ «повинен бути скасований».

Сектор Газа є одним із найбільш густонаселених шматочків землі з більш ніж 2 мільйонами людей, які скупчилися на 140 квадратних милях, її кордони роками заблоковані Ізраїлем та Єгиптом. Місто Газа є частиною прибережної смуги і особливо багатолюдне.

Незрозуміло, чи планує Ізраїль розпочати потенційне наземне вторгнення в Газу, але протягом кількох днів Ізраїль скупчує сотні тисяч солдатів, резервістів і військової техніки на кордоні, нарощуючи облогу та повітряне бомбардування анклаву.

Зростають заклики до відкриття гуманітарного коридору в Газі, щоб мирні жителі могли отримати доступ до основних засобів, таких як вода, їжа, паливо та ліки, на тлі попереджень експертів ООН про те, що мешканцям загрожує голодна смерть .

Жорстокості, вчинені ХАМАС в Ізраїлі минулих вихідних, викликали міжнародне відразу та ескалацію десятилітнього конфлікту між ізраїльтянами та палестинцями.

Лідери Європейського Союзу відвідали Ізраїль, щоб «висловити солідарність» з ізраїльським народом після нападу ХАМАС. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейського парламенту Роберта Мецола оголосили про свій приїзд у п’ятницю в соціальних мережах.

Бойовики ХАМАС зламали міцно укріплений кордон під час скоординованої атаки, без розбору вбиваючи чоловіків, жінок і дітей і захопивши близько 150 заручників назад до Гази. В Ізраїлі загинули понад 1300 людей, ще тисячі отримали поранення.

Відповідь Ізраїлю була швидкою та невблаганною.

За даними Міністерства охорони здоров’я Палестини, протягом шести днів ізраїльські військові літаки завдавали повітряних ударів по Газі, які перетворили вулиці та будинки на руїни та вбили понад 1500 людей, у тому числі 500 дітей, і поранили 6000 інших.

Ізраїльські війська скинули близько 6000 бомб на Газу в період з 7 по 12 жовтня, йдеться в заяві ВПС Ізраїлю (IAF) у четвер.

Згідно з даними ЦАХАЛу, це еквівалентно загальній кількості авіаударів по Газі протягом усього конфлікту між Газою та Ізраїлем у 2014 році, який тривав з 7 липня по 26 серпня того ж року.

ХАМАС заявив у п’ятницю, що 13 ізраїльських ув’язнених, які утримувалися в Газі, були вбиті «випадковими» ізраїльськими бомбардуваннями окремих районів Гази за останні 24 години. ЦАХАЛ заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати цю заяву.

У ХАМАС заявили, що шість із 13 загиблих були вбиті на півночі, а семеро – в іншому місці в секторі Газа. ХАМАС не надав більше подробиць про те, хто були заручниками.

Час спливає для жителів Гази

Ізраїльська облога призупинила постачання електроенергії, продовольства, води та палива в Газу, а медичні та гуманітарні працівники попередили, що час для запобігання гуманітарній катастрофі для 2 мільйонів мирних жителів закінчується .

За даними Агентства ООН з допомоги та організації робіт, понад 432 000 палестинців були переміщені через конфлікт, а авіаудари завдали щонайменше 88 навчальних закладів.

Системи охорони здоров’я в Газі знаходяться на межі зламу, і генератори, які використовуються для критичних функцій, перестануть працювати через кілька днів, коли закінчиться паливо, що матиме жахливі наслідки для пацієнтів, «яким потрібна рятівна операція, пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії та новонароджених, які залежать від допомоги». в інкубаторах», – повідомили у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Президент міжнародної організації «Лікарі без кордонів» (MSF) Крістос Крістоу заявив, що мільйонам мирних жителів у Газі загрожує «колективне покарання» і необхідно створити безпечні місця.

Під час ізраїльського авіаудару в Рафаху на півдні Гази 12 жовтня клуби диму.

Групи надання допомоги не можуть доставити допомогу в закритий анклав і вимагають негайного створення надзвичайного коридору для передачі гуманітарних вантажів.

ООН попередила, що міжнародне право забороняє нападати на невинних цивільних осіб і припиняти постачання основних товарів.

Міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Хейтфельдт заявила, що перешкоджання доступу до гуманітарної допомоги для Гази «є неприйнятним», а Ізраїль «зобов’язаний дозволити ввезення гуманітарної допомоги».

За словами речника Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі, адміністрація Байдена заявила в четвер, що вона «дуже старанно працює» з Ізраїлем і Єгиптом над безпечним виходом з Гази для цивільних осіб перед можливим наземним вторгненням.

Ізраїль твердо стоїть на своїй позиції.

Речник ЦАХАЛу підполковник Джонатан Конрікус сказав CNN, що «ми перебуваємо у стані війни з ХАМАС, і ми не допустимо в смугу Гази нічого, що підтримує боєздатність ХАМАС. Якщо мова йде про ціну незручностей для населення, то так і буде».

У четвер міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що поставки в Газу будуть припинені, доки не будуть звільнені всі заручники, захоплені ХАМАС.

«Жоден електричний вимикач не буде ввімкнено, жоден водяний гідрант не буде відкритий, і жодна бензовоз не заїде, доки викрадені ізраїльтяни не повернуться додому. Гуманітарія для гуманітарки. І ніхто не буде проповідувати нам мораль», – заявив Кац у соцмережі.

Бойовики ХАМАС тримають у заручниках близько 150 осіб у різних місцях Гази і на початку цього тижня попередили, що почнуть вбивати заручників, якщо Ізраїль продовжить бомбардування Гази.

Палестинський юнак несе хліб серед уламків центру міста Хан-Юніс на півдні сектора Газа після обстрілу Ізраїлем 10 жовтня.

Ізраїль на бойовій нозі

Докази цієї бойової позиції можна було побачити лише за межами заблокованого анклаву, де готується масова мобілізація ізраїльських військ, бронетехніки, вантажівок боєприпасів та іншої військової техніки для наступного етапу відповіді Ізраїлю на терористичні атаки ХАМАС.

Попередні наземні наступи Ізраїлю в 2008 і 2014 роках призвели до великих втрат ізраїльських солдатів, і одна головна відмінність цього разу полягає в тому, що бойовики ХАМАС захопили таку велику кількість заручників.

Суботній кривавий напад також продемонстрував рівень військової спроможності та варварства Хамасу, який перевищує той, який вони демонстрували раніше.

Аналіз CNN відео, оприлюднених ХАМАСом та його філіями, показує, що бойовики готувалися до натиску місяцями щонайменше на шести об’єктах у Газі.

На кадрах 2022 року видно, як бійці ХАМАСу заповнюють тренувальну зону, стріляють ракетами та захоплюють удаваних в’язнів, коли вони оточують бутафорські ізраїльські будівлі. Ще одне відео, зняте більше року тому, показує, як бійці ХАМАС вправляються у зльотах, приземленнях і штурмах за допомогою парапланів – той самий незвичайний режим штурму, який ХАМАС застосував зі смертельним ефектом під час тієї ж атаки 7 жовтня.

Артилерійський військовослужбовець ЦАХАЛу закриває вуха, коли снаряд стріляє в бік Гази 11 жовтня поблизу Нетівота, Ізраїль.

Свіжі докази жорстокості ХАМАС

З’явилося більше доказів жорстокості нападу з публікацією фотографій, на яких зображені вбиті немовлята.

Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю опублікував три фотографії, на яких зображено двох немовлят, чиї тіла були спалені до невпізнання, і тіло третього закривавленого немовляти.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, якому показали зображення під час його візиту до Єрусалиму в четвер, сказав, що це «майже не піддається розумінню».

«Немовля, немовля, прошарпане кулями. Солдатам обезголовлені. Молоді люди згоріли живцем у своїх автомобілях або своїх схованках», — сказав Блінкен на прес-конференції в Ізраїлі. «Це перевершує те, що будь-хто міг би собі уявити, а тим більше побачити і, не дай Бог, відчути».

ХАМАС у четвер «рішуче» заперечив свою причетність до вбивства та обезголовлення немовлят, заявивши, що ЗМІ сприйняли ці звинувачення «неетично та непрофесійно».

Свідчення багатьох тих, хто вижив, і очевидців детально описують масштаб і характер звірств, скоєних ХАМАС, а також приголомшливу кількість загиблих і полонених.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.