Среда, 17 апреля, 2024
За границей
13.10.2023

Китай розповів на чий він стороні в ізраїльсько-палестинському конфлікті

Сьогодні Міністерство закордонних справ Китаю (МЗС) підтримало коментарі, зроблені в четвер під час розмови між міністром закордонних справ Ван І та старшим радником президента Бразилії щодо конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС.

Під час телефонної розмови з Селсо Аморімом у четвер Ван І сказав, що «палестинське питання є основою близькосхідного питання, і суть справи полягає в тому, що правосуддя не відбулося щодо палестинського народу. Конфлікт ще раз довів, у надзвичайно трагічний спосіб, що вихід з палестинського питання лежить у якнайшвидшому поновленні справжніх мирних переговорів, щоб реалізувати законні права палестинського народу».

Коли у п’ятницю попросили прокоментувати ці зауваження, речник МЗС Ван Веньбінь повторив заяву міністра закордонних справ, зроблену напередодні, і додав: «Я хотів би підкреслити, що Китай не має власних інтересів у питанні Палестини і завжди стояв на позиції на боці миру та на боці чесності та справедливості».

Міністерство закордонних справ Китаю повідомило в четвер, що троє громадян Китаю були серед загиблих внаслідок нападів ХАМАС на Ізраїль. Ще двоє зникли безвісти.

Що каже Ізраїль: згідно із заявою міністерства закордонних справ у п’ятницю, посол Ізраїлю в Китаї Рафі Гарпаз висловив «глибоке розчарування» заявами Китаю.

Харпаз сказав посланнику Китаю на Близькому Сході Чжаю Цзюню, що китайські заяви з цього приводу не містять «чіткого та недвозначного засудження» нападів ХАМАС на Ізраїль і не включають «жодного елемента права Ізраїлю захищати себе та своїх громадян».Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.