Четверг, 18 июля, 2024
Новости
13.10.2023

В яких країнах українські біженці можуть отримати тимчасовий захист повторно

Багато українців виїхали до європейських країн у пошуках безпеки, однак деяким з них не підійшли умови і вони переїхали до іншої держави. Згодом може з’явитись бажання або потреба у поверненні, але не всі країни нададуть прихисток повторно.

В яких країнах можна отримати тимчасовий захист повторно:

Німеччина не обмежує прийом українських біженців після повернення з інших країн, але це вирішується на рівні місцевих чиновників. Тому перед повторним приїздом варто зв’язатися із міграційної службою в конкретному місті Німеччини та обговорити умови прийому.

Нідерланди. Для повторного переїзду треба відмовитися від статусу в іншій країні, бо правила забороняють мати його у двох країнах одночасно.

Румунія також не відмовляє біженцям у тимчасовому захисті, навіть якщо вони вже користувалася прихистком в іншій європейській країні.

Іспанія також повторно приймає українців, при цьому в країні не вийде обрати місто для проживання самостійно – його призначають рандомно в будь-якому регіоні. Для отримання тимчасового захисту треба подати заяву у Центрах CREADE у Мадриді, Барселоні, Малазі та Аліканте.

Португалія надає біженцям тимчасовий захист, незалежно від того, чи мали вони статус в іншій країні (необхідно відмовитись від статусу в попередній країні).

Хорватія також надає притулок українцям після того, як вони відмовляться від нього в іншій країні.

У яких країнах українським біженцям відмовлять у повторному захисті:

Чехія не приймає українців, які отримали прихисток, дозвіл на проживання чи довгострокову візу (понад 90 днів) в іншій державі.

Польща запровадила у цьому році аналогічне правило. Але через війну є можливість знаходитись на території країни без отримання пільг.

Швейцарія також відмовляє у повторному захисті, але може бути виняток для осіб, які переїжджають з країн, перевантажених великою кількістю біженців.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.