Пятница, 12 июля, 2024
За границей
13.10.2023

Ізраїльтяни готуються до тривалої війни

Міхал Мушкат-Баркан, професор Єврейського союзного коледжу, протягом останніх 10 місяців організовував протести проти  планів ізраїльського  уряду  послабити судову систему країни  – питання, яке розкололо націю навпіл і спричинило, здавалося б, нескінченний політичний глухий кут.

Вона була сповнена рішучості продовжувати, доки  прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху  не відмовиться від плану, який, на її думку, є недемократичним. Але її пріоритети різко змінилися, коли в суботу бойовики ХАМАС почали масові вбивства із сектора Газа.

Тепер вона працює над справою, яка об’єднала розділену націю: війною.

«Ми відчуваємо, що наш уряд не виконує свою роботу, і нам є що сказати з цього приводу, але ми не будемо цього говорити зараз», — сказала вона.
«Тепер ми всі віддані створенню стійкості в суспільстві та допомозі там, де це необхідно», — сказала вона CNN у єрусалимській школі перформансу, яка була перетворена на волонтерський центр.

Група Muszkat-Barkan, яку допомагає організувати Єрусалимське командування з надзвичайних ситуацій, складається із сотень волонтерів з кількох організацій громадянського суспільства. Деякі працюють над тим, щоб зв’язати евакуйованих із атакованих громад із сім’ями, які можуть їх прийняти. Інші організовують каршерінг для резервістів, яким потрібно дістатися до своїх баз.

Одне велике приміщення тепер є імпровізованим кол-центром, який приймає запити про допомогу, а театр перетворили на склад пожертв.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.