Понедельник, 22 июля, 2024
Новости
16.10.2023

Ізраїль і США обговорюють можливий візит Байдена після запрошення Нетаньяху

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху запросив президента Джо Байдена незабаром відвідати Ізраїль , і обидві країни обговорюють цю можливість, повідомило CNN джерело, знайоме з цим питанням.

Незрозуміло, наскільки просунулися дискусії чи коли може відбутися можлива поїздка.

Білий дім заявив у неділю, що не має жодних нових планів поїздок президента. «У нас немає нових поїздок, про які ми можемо оголошувати», — сказала речниця Ради національної безпеки Адрієнн Вотсон.

Якби це відбулося, поїздка означала б драматичну демонстрацію підтримки Байденом Ізраїлю, оскільки країна відповідає на нищівні напади ХАМАС минулих вихідних .

Ізраїль сигналізує про те, що готується до наземного вторгнення в Газу, навіть у той час, коли гуманітарна криза в прибережному палестинському анклаві зростає. Байден закликав захистити цивільне населення, а США працюють над подоланням нестачі їжі, води та газу.

Візит Байдена також означав би повідомлення іншим гравцям у регіоні, включаючи підтримувану Іраном «Хезболлу», про те, що вони не повинні посилювати конфлікт далі.

Поїздка відбудуться після човникової дипломатії з високими ставками держсекретаря Ентоні Блінкена, який протягом останніх кількох днів здійснює рейси між країнами регіону. Ймовірно, президент прийде з тим же посланням, що й його головний дипломат, зокрема про необхідність захисту життя цивільних.

У суботу Байден розмовляв як з Нетаньяху, так і з президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом. Це була п’ята телефонна розмова Байдена з Нетаньяху після нападу минулих вихідних.

За словами міністра оборони Ллойда Остіна , США оголосили в суботу, що направляють другу авіаносну ударну групу в східне Середземномор’я, щоб «стримувати ворожі дії проти Ізраїлю або будь-які спроби розширити цю війну».Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.