Воскресенье, 03 марта, 2024
Новости
17.10.2023

Україна продовжує евакуювати своїх громадян із Ізраїлю: що відомо

Посольство України в Ізраїлі продовжує евакуювати громадян із країни через загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту. Наразі до Румунії вже відправили три евакуаційні рейси із українцями на борту.

За даними речника МЗС Олега Ніколенко, за допомогою у виїзді з території Ізраїлю через скасовані авіарейси звернулися понад тисяча українських громадян. Дипломати продовжують працювати над організацією додаткових евакуаційних рейсів, а Посольство України в Ізраїлі надає допомогу з оформленням необхідних процедур та документів для вильоту.

Як наголосили у Посольстві, першими Ізраїль залишили жінки, діти, люди похилого віку, а також ті громадяни, які вже кілька днів знаходилися в аеропорту, проте не могли вилетіти через масове скасування рейсів.

Також зазначається, що по прибуттю до Бухаресту, українці отримують допомогу від Посольства України в Румунії та румунських партнерів.

Перший рейс із громадянами України на борту вилетів із Ізраїлю 14 жовтня — на борту було 207 українців, зокрема 63 дитини. Літак прибув до Бухареста.

Другий борт відправився 16 жовтня: із Тель-Авіва вилетіли 155 громадян України, серед яких 107 жінок та 23 дитини. Він прибув до румунського міста Клуж.

Українці, евакуйовані з Ізраїлю, прибули до Румунії
Українці, евакуйовані з Ізраїлю, прибули до Румунії © Посольство України в Румунії / Facebook

Також 16 жовтня вночі, о 22:38 за місцевим часом, із Тель-Авіва до Бухаресту вилетів уже третій евакуаційний рейс із 74 громадянами України на борту. Більшість пасажирів також становлять жінки та діти.

Як повідомляє Посольство України в Румунії, по прибуттю до країни, українці отримують допомогу від відомства та румунських партнерів. Громадянам допомогли пройти паспортно-митне оформлення та придбати квитки з подальшим трансфером до місць тимчасового проживання або для повернення в Україну.

Для того, аби отримати можливість виїхати з Ізраїлю, українці мають звʼязатися з посольством України та заповнити спеціальну евакуаційну форму. Про вивіз громадян України дипломати домовилися із авіакомпанією HiSky.

У Посольстві наголошують, що першочергово підлягають евакуації жінки, діти, особи з інвалідністю, особи похилого віку, а також громадяни України, які не мають фізичного місця проживання та засобів до перебування на території Ізраїлю.

Також дипломати працюють над порятунком громадян України із Сектору Гази. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець прибув до Єгипту, аби допомогти налаштувати процес евакуації. За його словами, термінової евакуації потребують щонаймеше 243 особи, здебільшого це жінки та діти. Проте наразі виїзд із Сектору Гази закритий.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.