Понедельник, 22 июля, 2024
Общество
20.10.2023

ЄС продовжив тимчасовий захисту для українських біженців

Європейський Союз офіційно ухвалив рішення про продовження тимчасового захисту для біженців з України до 4 березня 2025 року. Про це повідомили в Єврокомісії.

«27 вересня 2023 року міністри досягли політичної угоди про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2025 року. Рішення було ухвалено 19 жовтня 2023 року», – йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Як пише «Польське Радіо», представники країн ЄС одноголосно підтримали це рішення, але окрему заяву подали Польща та Чехія.

Варшава заявила, що вона не проти продовження тимчасового захисту, але як сторона, яка найбільше обтяжена напливом біженців з України, закликає Єврокомісію надати відповідне фінансування – «нинішня підтримка з бюджету ЄС не відповідає масштабам потреб». У заяві також є посилання на дані ОЕСР за минулий рік, згідно з якими Польща найбільше витратила на утримання біженців з України – понад 8 млрд євро. Чехія також посилалася на дані ОЕСР.

Тимчасовий механізм захисту для українців, які шукали притулку від повномасштабної війни, запрацював на території Євросоюзу 4 березня 2022 року – за кілька днів після вторгнення РФ до України.

За даними Єврокомісії, 4,1 млн біженців з України зареєстровано для отримання тимчасового захисту або подібного в ЄС.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.