Воскресенье, 14 июля, 2024
За границей
25.10.2023

Ізраїль внесе зміни до бюджету, прямі витрати на війну в Газі становлять 246 мільйонів доларів в день

Міністр фінансів Ізраїлю Бецалель Смотріч у середу зробив заяву щодо національного бюджету на 2023-2024 роки, заявивши, що він «більше не актуальний» у світлі триваючої війни в Газі. Смотрич зазначив, що через неочікувану кризу до бюджету доведеться внести зміни. Його також не збентежило нещодавнє рішення S&P Global знизити економічний прогноз Ізраїлю зі «стабільного» до «негативного».

Конфлікт у Газі вдарив по фінансових ресурсах Ізраїлю, за оцінками Смотрича, прямі витрати на війну становлять приблизно 1 мільярд шекелів, що еквівалентно 246 мільйонам доларів США на день. Однак він підкреслив, що непрямі економічні витрати все ще оцінюються, оскільки країна бореться з масовою мобілізацією військових резервістів і шквалом ракетних ударів з Гази .

У ефірі на Армійському радіо Смотрич відкинув зниження рейтингу S&P Global як «тривожне», і висловив упевненість, що Ізраїль не зіткнеться зі значним дефіцитом, незважаючи на поточну кризу. 

Голова Банку Ізраїлю залишається на війні

Смотрич також скористався нагодою, щоб похвалити голову Банку Ізраїлю Аміра Ярона, який мав піти у відставку, але продовжив термін перебування на посаді через триваючу кризу. Смотрич похвалив Ярона за те, що він пішов «вище» в управлінні грошово-кредитною політикою країни в цей неспокійний період.

Однак на питання про те, чи слід залишити Ярона на посаді на постійній основі, міністр фінансів не дав остаточної відповіді, залишивши це питання відкритим для подальшого розгляду.

Раніше цього тижня в неділю Смотрич заявив, що його поточний економічний план спрямований на те, щоб зберегти економіку на плаву.

«Мета — безперервність ізраїльської економіки. Ми хочемо, щоб навіть під час війни економіка працювала якомога більше», – сказав Смотрич. «Усі пріоритети в бюджеті змінюються у світлі війни».Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.