Среда, 24 апреля, 2024
Главные новости
25.10.2023

Єврокомісія позитивно оцінить заявку України на членство в ЄС

Європейська комісія має намір представити 8 листопада позитивну оцінку прогресу, досягнутого Україною у поданні заявки на членство в ЄС, однак ця оцінка може містити додаткові умови на тлі майбутнього ухвалення рішення про початок переговорів про вступ з Києвом.

Про це пише Reuters із посиланням на трьох посадовців.

Очікується, що на саміті лідерів Євросоюзу 14—15 грудня ухвалять рішення про початок офіційних переговорів про вступ України. Водночас, попри позитивні рекомендації від Єврокомісії, Києву можуть висунути додаткові умови, зокрема щодо боротьби з корупцією і правами меншин (ініціатива Угорщини).

Оцінка буде опублікована у щорічному звіті Європейської комісії. У ньому буде детально описано, наскільки країни, що прагнуть приєднатися до ЄС, просунулися у виконанні необхідних економічних, правових та інших критеріїв.

Джерела агентства також розповіли, що позитивну рекомендацію може отримати й Молдова, тоді як щодо Грузії «все ще не визначено». Вона досі не має статусу кандидата в члени ЄС.

Нагадаємо, 23 червня Україна офіційно стала кандидатом у члени Європейського Союзу. Єврокомісія затвердила певні умови, які Україна має виконати для того, щоб розпочати офіційні перемовини про вступ. Статус кандидата відкриває для України доступ до спеціальних фінансових фондів Євросоюзу, за рахунок яких фінансуються реформи у країнах, аби вони відповідали критеріям, необхідним для повноцінного членства в ЄС.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.