Суббота, 24 февраля, 2024
За границей
01.11.2023

Наземна операція Ізраїлю в Газі триває, що відомо про пересування військових

 Ізраїльська армія почала повну наземну операцію в секторі Газа в п’ятницю, перекинувши танки, бульдозери, піхоту і саперні підрозділи в сектор.

Але замість того, щоб швидко просуватися до міста Газа, ізраїльські війська поки що, здається, лише повільно рухалися до найбільшого населеного пункту анклаву.

На основі відео та фотографій з відкритих і офіційних джерел, а також репортажів команд CNN на місцях виявляється, що ізраїльські сили перетнули кордон у трьох основних місцях.

Перший знаходиться в північно-західному куті смуги. На відео, опублікованому Армією оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у суботу вранці, видно, як бульдозери пробивають пісок дуже близько до берега моря. Чітко видно пролом в огорожі по периметру, через який ізраїльські машини, здається, в’їхали в Газу.

Але також є докази того, що ізраїльські сили знаходяться поблизу моря, далі на південь від цього місця. У неділю поширене відео показало, як ізраїльські солдати махають прапором з даху курортного готелю, географічне розташування якого CNN привів до Ататри, яка розташована приблизно в двох милях на південь від огорожі по периметру.

У вівторок фотографії, оприлюднені ізраїльською армією, показали солдатів ще глибше в Смузі, на північ від табору біженців Аль-Шаті, або пляжу, тобто лише за три милі від центру міста Газа.

Друга точка, в якій ізраїльські війська, схоже, увійшли в Газу, знаходиться з північно-східного кута Смуги поблизу міста Бейт-Ханун, згідно з кадрами та супутниковими знімками. Відео, розповсюджене ізраїльською армією та геолокаційне CNN, показує десятки солдатів, які просуваються пішки по піщаній місцевості, а в іншому ролику бульдозер пробивається через піщаний ґрунт, щоб створити смугу, вільну від СВП (саморобних вибухових пристроїв).

На відео видно покинуті будівлі, які зазнали величезних пошкоджень від ізраїльських повітряних і артилерійських ударів перед наземною операцією. На кадрах немає жодної видимої присутності цивільних осіб або бойовиків ХАМАС, що вказує на те, що люди втекли або відійшли до прибуття ізраїльських військових. Незважаючи на це, команда CNN всього за милю або близько того з ізраїльського боку кордону повідомила, що чула спорадичну стрілянину з автоматів, а у вівторок вранці численні вибухи з того самого напрямку.

Команда CNN повідомила, що кількість ізраїльських військових машин всередині периметра, схоже, зростає, оскільки ЦАХАЛ знову розширив наземну операцію.

Нарешті, ще один відеодоказ, який з’явився в понеділок, вказує на можливу третю точку входу приблизно в 10 милях на південь, уздовж східного периметра. Відео, зняте палестинським журналістом-фрілансером Юсіфом аль-Сайфі, показує, як ізраїльський танк відкриває вогонь по машині на головній дорозі Салах Аль-Дін, яка проходить уздовж Смуги.

Перехрестя розташоване на південний схід від міста Газа і неподалік від Ваді-Газа, водного шляху, від якого Ізраїль радить жителям Гази переселитися на південь, щоб бути більш безпечними від ізраїльських атак.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.