Среда, 17 апреля, 2024
За границей
02.11.2023

ХАМАС заявив про повторні атаки до повного знищення Ізраїлю

Високопоставлений член ХАМАСу привітав систематичні вбивства мирних жителів в Ізраїлі 7 жовтня, пообіцявши в інтерв’ю, що якщо дадуть можливість, палестинське терористичне угруповання повторюватиме подібні напади багато разів у майбутньому, доки Ізраїль не буде знищено.

Зауваження Газі Хамада, члена політичного бюро ХАМАСу, були швидко оприлюднені в Інтернеті ізраїльськими та західними офіційними особами як доказ рішучості єврейської держави знищити військовий потенціал терористичної групи в її триваючій війні в Газі та як доказ того, що припинення вогню не відбувається. можна досягти, доки не буде усунена загроза додаткових вбивчих атак.

«Ізраїль — це країна, якій не місце на нашій землі», — сказав Хамад в інтерв’ю ліванському телеканалу LBC 24 жовтня, яке було перекладено та опубліковано в середу Інститутом дослідження медіа Близького Сходу (MEMRI). «Ми повинні видалити це, тому що це становить безпекову, військову та політичну катастрофу для арабської та ісламської нації. Нам не соромно це говорити».

В інтерв’ю Хамад сказав, що існування Ізраїлю є «нелогічним» і що він повинен бути стертий з усіх «палестинських земель», термін, який терористична група використовує для позначення Західного берега, Гази та Ізраїлю, за винятком Голанських висот.

На запитання, чи означає це повне знищення Ізраїлю, ХАМАС відповів: «Так, звичайно».

«Ми повинні провчити Ізраїль, і ми зробимо це двічі і тричі. Потоп Аль-Акса [назву, яку ХАМАС дав своїй натиску 7 жовтня] — це лише перший випадок, і буде другий, третій, четвертий», — продовжив Хамад. «Чи доведеться нам платити ціну? Так, і ми готові це платити. Нас називають нацією мучеників, і ми пишаємося тим, що жертвуємо мучениками».

«Ми – жертви окупації. Крапка. Тому ніхто не повинен звинувачувати нас у тому, що ми робимо. 7 жовтня, 10 жовтня, мільйонного жовтня, все, що ми робимо, виправдано», — сказав Хамад.

7 жовтня близько 3000 терористів на чолі з ХАМАС увірвалися через кордон із Ізраїлем із сектора Газа по суші, повітрю та морю, убивши близько 1400 людей і захопивши щонайменше 245 заручників різного віку під прикриттям тисяч ракет. обстріляли ізраїльські міста.

Переважна більшість загиблих під час захоплення терористами прикордонних населених пунктів були цивільними особами, включаючи немовлят, дітей і людей похилого віку. Цілі сім’ї були страчені в їхніх будинках, а понад 260 людей були вбиті на фестивалі просто неба, багато з них під час жахливих актів жорстокості з боку терористів.

Ізраїль відповів широкомасштабним військовим наступом у секторі Газа, спрямованим на знищення інфраструктури ХАМАС, і пообіцяв знищити всю терористичну групу, яка править Сектором після того, як захопила владу в результаті кривавого перевороту в 2007 році. Єрусалим каже, що цілями є всі райони. де діє ХАМАС, намагаючись мінімізувати жертви серед цивільного населення.

Міністерство охорони здоров’я Гази, кероване ХАМАСом, заявило, що ізраїльські удари вбили понад 8700 людей. Однак ці цифри неможливо перевірити незалежно, і, як вважають, вони включають як цивільних осіб, так і членів ХАМАС, загиблих у Газі, в тому числі внаслідок осічок власних ракет терористичних груп.

У міру того, як зображення руйнувань і жертв серед цивільного населення в Газі поширилися, Ізраїль все більше закликав до припинення вогню, який він відхиляв, доки не було досягнуто його мети – зруйнувати ХАМАС.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі, здається, підтримав позицію Ізраїлю в середу, опублікувавши ролик інтерв’ю Хамада на X і написавши: «Як може бути мир, коли ХАМАС прагне знищити Ізраїль? Це офіційний представник ХАМАСу, який знову і знову повторює звірства 10 липня».

Кандидат у президенти США Ніккі Гейлі сказала: «Вірте терористам, коли вони кажуть вам, хто вони. Ось чому не повинно бути припинення вогню, доки ХАМАС не буде знищено».

Прес-секретар Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі засудив «страшні коментарі».

«Це те, з чим стикається Ізраїль», — сказав Кірбі журналістам у Міннеаполісі.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.