Среда, 17 апреля, 2024
Новости
09.11.2023

Для українців спростять оформлення субсидій через портал «Дія»

Про це повідомляє віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

«Незабаром запустимо на порталі Дія вдосконалену послугу з оформлення житлової субсидії. Зможете втричі швидше подавати заяву про отримання допомоги від держави, призначеної на оплату комуналки», — зазначив Федоров.

Зараз, щоб подати заявку на отримання субсидії, потрібно заповнити розширену форму на 21 пункт. Скоро цей сервіс матиме всього 7 кроків. Сама процедура займатиме до 10 хвилин.

Щоб долучитися до бета-тестування послуги, потрібно заповнити форму у чат-боті «Запис на бета-тестування Дії».

Як оформити субсидію через «Дію»

У заяві необхідно зазначити адресу, за якою хочете отримати субсидію; та вказати, чи маєте заборгованість за комунальні послуги. Після чого необхідно обрати, на які саме ЖКП потрібна пільга (можна обрати кілька).

Потім треба вказати номер особового рахунку та назву організації, яка надає послугу, чи є лічильники, а також інформацію про доходи усіх членів домогосподарства, які фактично проживають за зазначеною адресою, окрім тих, інформація про яких є в держреєстрах.

Також у разі необхідності доведеться завантажити документи для додаткової інформації. Це може бути довідка про доходи, договір оренди квартири або ж, наприклад, документи, які підтверджують перебування особи в складних життєвих обставинах тощо.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.