Понедельник, 22 июля, 2024
Новости
13.11.2023

Україна збила морськими безпілотниками два російські десантні кораблі в Криму

Україна  знищила два російські десантні кораблі в окупованому Криму за допомогою морських безпілотників під час нічної операції, останньої в серії ескалації ударів по півострові, незаконно анексованому Росією в 2014 році.

«Два російські десантні катери були збиті українськими морськими безпілотниками біля Чорноморського в Криму», — повідомив представник Головного управління розвідки оборони України (ГУР) Андрій Юсов.

ГУР опублікувала відео, на якому, як стверджує, видно момент ударів.

На відео видно, як два морські безпілотники наближаються до цілей, які, здається, сідають на причал. Здається, другий безпілотник знімає перший безпілотник під час удару про посадковий корабель. Коли другий безпілотник наближається до своєї мети, на відео видно щось схоже на важку техніку на борту.

«Катери були укомплектовані екіпажем і завантажені бронетехнікою», — йдеться в повідомленні ГУР у Telegram.

Росія офіційно не прокоментувала інцидент.

В останні місяці Київ посилив напади на окупований Крим, намагаючись підірвати російські сили. У вересні українські військові розв’язали запеклу атаку на російську військово-морську базу в Севастополі, що стало найбільш руйнівним ударом по порту з моменту повномасштабного вторгнення Кремля в лютому 2022 року.

Російський військовий блогер Рибар заявив, що під час останньої атаки скоординована атака з повітря відвернула увагу, що дозволило українським морським безпілотникам завдати удару.

«Противник завдав ударів по базі Чорноморського флоту і ФСБ у Чорноморському. Вони намагалися вразити казарми хоча б однією протикорабельною ракетою «Нептун», але ракета впала неподалік. Одночасно чотири безпілотних катери увійшли в бухту Узка, націлившись на дислоковані там катери Чорноморського флоту», — сказав Рибар.

Міністерство оборони Росії повідомило, що його сили перехопили три українські безпілотники над Кримом вранці в п’ятницю. Про постраждалих не повідомляється.

ГУР стверджувала, що Росія використовувала десантні кораблі, схожі на знищені в четвер, під час окупації острова Зміїний,  безлюдного форпосту в Чорному морі між Україною та окупованим Кримом, на початку свого повномасштабного вторгнення.

Оскільки Україна посилила атаки в Чорному морі, можливості ППО Росії ВМС були деградовані, і такі десантні кораблі служать альтернативною платформою для систем ППО, повідомляє ГУР.

«В умовах фактичної відсутності корабельних систем протиповітряної оборони після серії атак ЗСУ, такі катери з комплексами протиповітряної оборони на борту слугували прикриттям кораблів окупантів під час рейдів Чорноморського флоту», ГУР стверджував.

Удари Києва по Криму є спробою ізолювати півострів і ускладнити для Росії військовий наступ на материкову частину України, повідомило CNN українське джерело, знайоме зі стратегією.

Українські військові переорієнтували зусилля на удари по Криму після того, як Москва відновила облогу українських портів після провалу Чорноморської зернової ініціативи в липні, перешкоджаючи експорту важливого зерна та загрожуючи глобальній продовольчій безпеці.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.

Теги: Новости