Среда, 24 апреля, 2024
За границей
13.11.2023

Друга за величиною лікарня Гази зруйнована під ізраїльським бомбардуванням

Повідомляється про закриття другої за величиною лікарні Гази, Аль-Кудс, через брак палива та триваючу облогу, що призвело до труднощів у роботі закладу.

Медики працюють при свічках, їжу розподіляють, а люди всередині починають пити воду з труб, розповів журналіст CNN.

Ізраїльський військовий речник повідомив,  що його сили ведуть  «триваючі інтенсивні бої» проти ХАМАС  поблизу госпітального комплексу, але заперечував обстріли медичного центру на півночі Гази та відкидав  припущення, що лікарня перебуває в облозі .

Раніше ізраїльські військові заявляли, що ХАМАС вбудовується в цивільну інфраструктуру і завдасть удару по ХАМАС «там, де це необхідно». Він також звинуватив ХАМАС у використанні лікарень як прикриття — це звинувачення заперечують лікарі Аль-Шіфи та бойовики.

Тим часом тисячі палестинців, поранених або вигнаних із-за ескалації війни Ізраїлю проти ХАМАСу, зібрались під варту, шукаючи притулку від, здавалося б,  нескінченного обстрілу ізраїльських авіаударів.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що Аль-Шифа була знеструмлена вже три дні. «На жаль, лікарня вже не функціонує як госпіталь», – йдеться в повідомленні.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.