Понедельник, 15 июля, 2024
Культура
14.11.2023

Картину українського митця продали на Sotheby’s за 76 тисяч євро

Пейзаж «Тут спокій поселивсь» українського художника Івана Марчука продали на аукціоні сучасного мистецтва Sotheby’s в Лондоні. Про це митець розповів у соціальних мережах.

9 листопада картину, створену Марчуком у 1982 році, продали за 76,2 тисячі євро (81,4 тисячі доларів). Художник додав, що ціна перевищила попередню оцінку вартості пейзажу майже на 30%. Перед аукціоном її оцінювали в 40-60 тисяч євро.

Новий власник картини «Тут спокій поселивсь» невідомий. «Сподіваюся, що у моєї «дитини» – щаслива доля«, – написав Іван Марчук.

Рекорд серед творів митця встановила картина «Сад спокуси«. У 2022 році її продали на благодійному аукціоні Art can help за 120 тисяч доларів. Організатор події – український аукціонний дім Goldens – відправив половину отриманих коштів у фонд «Повернись живим» на потреби Збройних сил України.

Картина «Тут спокій поселивсь» Івана Марчука

Про автора картини

Іван Марчук – Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка.

Створив нову техніку живопису під назвою «пльонтанізм» – нашарування дрібних ліній, з яких будується унікальна композиція кольору та світла. Доробок живописця налічує близько 5000 творів.

Іван Марчук. Фото forbes.ua

У 2006 році його прийняли до «Золотої гільдії» Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі (Accademia di belle arti di Roma). Також Іван Марчук став почесним членом наукової ради закладу.

У 2007 році він потрапив до рейтингу британського видання Daily Telegraph – «100 геніїв сучасності». У ньому Марчук посів 72 місце.

Також 2021 року отримав відзнаку президента «Національна легенда України».Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.