Пятница, 12 июля, 2024
За границей
20.11.2023

США можуть ухвалити транш Україні та Ізраїлю до Різдва

Лідери Конгресу США сподіваються до кінця року ухвалити додатковий пакет заходів із надання допомоги Україні та Ізраїлю.  Про це повідомляє NBC News.

Амбітні терміни мають на увазі досягнення угоди, що задовольняє запити Міністерства оборони США на фінансування допомоги зонам конфліктів, і одночасне розроблення імміграційного пакета, який не тільки забезпечить ресурси на охорону кордонів, а й міститиме низку змін у політиці, щоб заспокоїти консерваторів і не відштовхнути прогресивних демократів.

Палата представників США, очолювана республіканцями, вже ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю, однак він передбачає значні скорочення податкової служби й виключає гуманітарну допомогу — обидва пункти Білий дім і сенатські демократи вважають неприйнятними. Питання полягає в тому, як відбуватиметься наступний етап переговорів.

Лідери Сенату, як республіканці, так і демократи, вважають, що найкращий шлях до розроблення закону, який матиме шанси пройти обидві палати й отримати підпис президента Джо Байдена, найімовірніше, пролягатиме через Сенат, де є можливість для двопартійних переговорів.

Лідер сенатської більшості Чак Шумер дав зрозуміти, що ухвалення додаткової допомоги буде для нього одним із пріоритетів у період між Днем подяки та Різдвом.

Я знаю, що обидві сторони щиро зацікавлені у схваленні допомоги Ізраїлю та Україні, а також у наданні допомоги невинним мирним жителям Гази. Тому я сподіваюся, що ми зможемо дійти згоди, навіть якщо жодна зі сторін не отримає всього, на чому наполягає. Але ми будемо працювати над цим негайно, коли повернемося після Дня подяки.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що у Верховній раді сподіваються, що США найближчим часом ухвалять фінансування допомоги для України. Ймовірно, це станеться до кінця року.

Допомога від США скорочується, що це означає

Нагадаємо, що вчора заступниця речника міністерства оборони США Сабріна Сінгх заявила, що США й далі виділятимуть пакети військової допомоги Україні, але розмір стане меншим.

За її словами, США вже витратили понад 95% від суми з $62,3 млрд, виділених Україні. Залишилося близько $1 млрд у резервах. Окрім того, вона додала, що Україна покладається на підтримку інших країн.

Водночас у вівторок, 7 жовтня, демократи в Сенаті США заблокували спроби республіканців швидко схвалити законопроєкт про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю без передбачених коштів для України. Так, 3 листопада Палата представників США схвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на суму 14,3 мільярда доларів. У цьому проєкті немає згадок про Україну, попри прохання Байдена обʼєднати допомогу Ізраїлю та нашій державі.

Пізніше в ЄС попередили, що перемога над Росією не буде швидкою, а допомога США Україні, ймовірно, скоротиться. Саме тому країни Євросоюзу мають бути політично готовими на цьому тлі продовжувати підтримувати Україну.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.