Пятница, 01 марта, 2024
Власть
29.11.2023

Україна отримала 300 тисяч із обіцяного Євросоюзом мільйона снарядів

Європейський Союз зараз поставив Україні близько 300 тисяч із обіцяного їм мільйона снарядів.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє Reuters.

Виступаючи перед журналістами в кулуарах Ради Україна-НАТО в Брюсселі, Кулеба закликав до більш тісного узгодження оборонних галузей України та НАТО, щоб забезпечити Києву постачання, необхідні для перемоги над Росією, яка вторглася в Україну в лютому 2022 року.

«Нам необхідно створити євроатлантичний спільний простір оборонної промисловості», — сказав Кулеба, додавши, що це забезпечить безпеку як України, так і самих країн НАТО.

Кулеба також повідомив, що у нього була «продуктивна» зустріч із міністром закордонних справ Словаччини Юраєм Бланаром.

Новообраний прем’єр Словаччини Роберт Фіцо пообіцяв припинити військову допомогу Україні, хоч пізніше уточнив, що не блокуватиме закупівлі зброї у приватних компаній.

«Він ще раз підтвердив, що у Словаччині продовжить функціонувати центр технічного обслуговування української важкої техніки. Контракти між українськими та словацькими компаніями, які виробляють озброєння, продовжаться», — сказав Кулеба.

Ціль в 1 млн снарядів

Відповідно до планів, викладених у березні цього року, ЄС зобов’язався постачати Україні артилерійські снаряди протягом 12-місячного періоду спочатку шляхом використання існуючих запасів, а потім за допомогою контрактів на спільні закупівлі та збільшення виробничих.

У ЄС побоюються, що не зможуть вчасно поставити Україні мільйон снарядів, тому допускається варіант, що їх закуповуватимуть у країнах поза Євросоюзом.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.