Воскресенье, 14 июля, 2024
Экономика
29.11.2023

Росія продовжує війну проти енергетичної безпеки Європи, — експерт Кацуба

За 2022 і 2023 роки європейські політики, бізнес і громадськість багато зробили для того, щоб позбутися небезпечної енергетичної залежності від Росії, в тому числі від нафти та газу. Але росіяни не полишають спроб атакувати енергетику Європи.

Про це пише експерт у сфері енергетики і підприємець Олександр Кацуба у своїй колонці для видання Факти.

Експерт нагадує про чотири напрями, де росіяни продовжують вести свою війну на енергетичному фронті. Перший — це спроба зберегти вплив на ринку атомних технологій, де росіяни продовжують контролювати 40% ринку. Другий напрям ворожої активності – Росія активно зриває плани заміщення власних нафти та газу іншими видами викопного палива політичними і інформаційними диверсіями. Третій напрям – використання “друзів Росії”, які просуваюать ідею “повернути усе як було до 2022 року”.

Четвертий напрям добре знайомий українцям — це терористична діяльність Росії. По постійних атаках на українську енергетичну інфраструктуру ракетами та дронами ми вже знаємо, що Путін не зупиниться перед жодним злочином, щоб спробувати деморалізувати українців — те саме він робить з Європою, пише експерт.

У жовтні при загадкових обставинах вибухнув газогін між Естонією та Фінляндією. До того були спроби здійснити атаки на енергетичну інфраструктуру Чехії, Польщі та Німеччини. Ми достеменно знаємо: поки в Росії існує режим Путіна, терористичні атаки в Україні, Європі та світі – неминучі. В тому числі – проти енергетичної інфраструктури, резюмує Кацуба.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.

Теги: Экономика