Пятница, 12 июля, 2024
Главные новости
01.12.2023

Орбан прокоментував свій лист з погрозами заблокувати всю допомогу ЄС для України

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прокоментував свій лист голові Європейської ради Шарлю Мішелю, в якому погрожував заблокувати всю допомогу ЄС для України, а також майбутній вступ країни до Євросоюзу.

 Орбан заявив, що цей лист – важливий для самостійності Угорщини.

«Якщо ми згодні, позиція ЄС є, якщо ні, то її немає. Ми не повинні дозволити, щоб нас змусили відчувати докори сумління через те, що ми в чомусь не згодні», – сказав він.

Орбан повторив, що переговори про вступ України до ЄС не відповідають інтересам Угорщини і не повинні стояти на порядку денному.

Він стверджує, що пропозиція про початок переговорів з Україною не була підготовлена, що необхідно провести консультації з усіма, узгодити інтереси і тільки після цього виносити пропозицію. Тому, на його думку, переговори про вступ поки що не варто навіть починати.

Нагадаємо, нещодавно Орбан написав лист до Мішеля, в якому погрожував заблокувати допомогу ЄС Україні та процес вступу держави у Євросоюз, якщо лідери ЄС не погодяться переглянути всю свою стратегію підтримки Києва.

Лідери країн-членів ЄС розглянуть ці питання на саміті 14-15 грудня.

Угорський уряд також оголосив про «консультації» з населенням, основним питанням яких буде підтримка членства України в ЄС.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.