Понедельник, 15 июля, 2024
Главные новости
04.12.2023

Директор з бюджету Білого Дому звернулась до Конгресу США щодо допомоги Україні

Директор Офісу менеджменту та бюджету США (відділ при Виконавчому офісі президента США) Шаланда Янґ направила Конгресу терміновий лист щодо необхідності затвердити допомогу Україні. Про це повідомляє  Bloomberg.

У листі, оприлюдненому Білим домом, зазначено, що припинення фінансування та надходження зброї для українців «поставить Україну на коліна на полі бою», не лише поставивши під загрозу її здобутки, а й «збільшивши ймовірність російських воєнних перемог».

«Я хочу чітко пояснити: без дій Конгресу до кінця року у нас закінчаться ресурси для закупівлі додаткової зброї та обладнання для України та забезпечення обладнанням із військових запасів США», — написала Янґ.

Вона також нагадала конгресменам, що «немає жодного чарівного джерела фінансування».

«У нас закінчилися гроші — і майже бракує часу», — акцентувала Янґ.

У Білому домі також стверджували, що фінансування допоможе зміцнити промислову базу США, оскільки старі системи озброєнь будуть доставлені в Україну та замінені новими, виготовленими в Сполучених Штатах.

Директор Офісу менеджменту та бюджету США підрахувала, що майже половина екстреного запиту президента буде спрямована на виробництво в США.

«Хоча ми не можемо точно передбачити, які американські компанії отримають нові контракти, ми знаємо, що фінансування буде використано для придбання передових можливостей для захисту від атак на цивільних осіб в Ізраїлі та Україні. Наприклад, системи протиповітряної оборони, побудовані в Алабамі, штат Техас, і Джорджії, а життєво важливі компоненти надходять майже з усіх 50 штатів», — додає Янґ.

Очікується, що цього тижня в адміністрації Байдена додатково поінформують законодавців про наслідки непродовження допомоги до кінця року.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.