Воскресенье, 14 июля, 2024
Uncategorized
11.12.2023

Сьогодні міністри ЄС обговорять гарантії безпеки для України

Міністри закордонних справ країн ЄС сьогодні, 11 грудня, обговорять гарантії безпеки для України. Варіанти винесуть на саміт європейських лідерів.

Про це повідомив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, якого цитує Sky TG24.

Відповідну заяву Боррель зробив перед засіданням Ради ЄС з закордонних справ.

«Росія продовжує атакувати Україну, але втрати Росії зростають: настав час підтримувати Київ більше, а не менше. Сьогодні ми обговорюватимемо гарантії безпеки для України, і міністри повинні дати мені орієнтири, щоб винести варіанти на саміті лідерів», — сказав Боррель.

Головний дипломат ЄС наголосив, що важливо, щоб військова підтримка України тривала на європейському рівні, а не лише на двосторонньому рівні. Крім того, він заявив, що «настав час спрямувати всі свої можливості на підтримку України», оскільки РФ посилює атаки.

«Міністри повинні будуть дати мені вказівки, щоб представити Європейській раді пропозицію щодо зобов’язань у сфері безпеки, які в основному спрямовані на підвищення можливостей структур і координацію двосторонніх угод між державами-членами та Україною, а також те, що ми робимо на рівні Європейського союзу», — пояснив дипломат.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.

Теги: Uncategorized