Воскресенье, 14 июля, 2024
Новости
15.12.2023

Орбан сказав, за яких умов погодиться розблокувати €50 мільярдів для України

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що готовий підтримати виділення Євросоюзом 50 млрд євро Україні, якщо Будапешт отримає всі заморожені Єврокомісією кошти.  Про це повідомляє Bloomberg.

«Це (обговорення виділення фіндопомоги Україні – ред.) є чудовою можливість для Угорщини чітко дати зрозуміти, що вона повинна отримати все, що їй належить», — сказав Орбан під час щотижневого радіоінтерв’ю з Брюсселя.

Він додав, що коли лідери ЄС знову зустрінуться на початку наступного року, щоб розглянути пакет на 50 мільярдів євро для України, Угорщина спочатку «переконається в тому, що вона отримає всі власні кошти».

Зазначається, що цього тижня Європейська комісія погодилася виділити Угорщині третину з приблизно 30 мільярдів євро, які раніше були заморожені через проблеми верховенства права після того, як Будапешт схвалив зміни, пов’язані з судовою системою, зміцнюючи незалежність судів.

При цьому економіст ING Bank у Будапешті Пітер Віровац зауважив, що знадобиться ще близько двох місяців, щоб гроші від Європейської комісії почали надходити на рахунки уряду Угорщини.

Орбан також зазначив, що хоча Угорщина утрималася від голосування щодо початку переговорів про членство України в ЄС, він все ще виступає проти цього рішення і готовий накласти вето на вступ України в блок на більш пізньому етапі.

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на засіданні Європейської Ради наклав вето на виділення із бюджету Євросоюзу 50 млрд на допомогу для України.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.