Среда, 24 апреля, 2024
Власть
20.12.2023

Очільник «Київміськбуду» йде з посади, у чому причина

Очільник компанії «Київміськбуд» Ігор Кушнір йде з посади голови правління – президента компанії після 12 років роботи.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Київська міська рада ухвалила звіт тимчасової контрольної комісії з питань перевірки діяльності «Київміськбуду». Вважаю це остаточною крапкою над «і», яка знімає будь-які питання щодо правомірності діяльності менеджменту та ситуації в компанії в цілому. Аби уникнути маніпуляцій та пересудів, мною прийнято рішення піти з посади голови правління – президента «Київміськбуду», якій я присвятив значну частину свого життя.

Влітку 2023 року наглядова рада та правління «Київміськбуду» вирішили провести аудит компанії із залученням однієї з провідних міжнародних аудиторських фірм, а Ігор Кушнір був відсторонений від роботи.

За словами Кушніра, в ході вивчення діяльності «Київміськбуду» за останні три кризових роки не було встановлено жодних зловживань з боку керівництва компанії. При цьому у висновках аудиту були озвучені чіткі пропозиції щодо виходу із ситуації, яка склалась.

Вважаю, втілення цих пропозицій дозволить компанії виконати взяті на себе зобов’язання, а інвестори отримають своє житло і не стануть заручниками ситуації.

Що відомо про ексголову «Київміськбуду» Ігоря Кушніра

Нагадаємо, що 3 липня журналісти виявили на Лазуровому узбережжі розкішну віллу, оформлену на французьку фірму, яку три роки тому придбала компанія дружини президента «Київміськбуду» Ігоря Кушніра; останній у відповідь заявив, що не має майна поза межами України.

Згодом діяльністю «Київміськбуду» зацікавилися в Національному антикорупційному бюро, а Київрада створила спеціальну комісію щодо перевірки фактів опублікованих в ЗМІ.

Як відомо, Кушнір понад 10 років обіймає посаду президента «Київміськбуду». На початку 2023-го вона призупинила будівельні роботи та просила про додаткове фінансування з бюджету.

У грудні 2023 року тимчасова контрольна комісія Київради прийняла рішення, за яким витрати на погашення боргів і добудову довгобудів «Київміськбуду» у сумі 2,28 мільярда гривень хочуть перекласти на держбюджет. Тимчасова контрольна комісія Київради з питань перевірки ПрАТ «ХК «Київміськбуд» ухвалила таке рішення після аналізу фінансово-господарської діяльності компанії протягом 2020-2023 років.

Проте уже влітку 2024-го керівник «Київміськбуду» Ігор Кушнір був відсторонений від виконання обовʼязків, а у компанії вирішили провести аудит діяльності компанії із залученням міжнародних аудиторів.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.