Воскресенье, 14 июля, 2024
Новости
21.12.2023

До армії можуть почати мобілізувати чоловіків, які живуть за кордоном

Військовозобов’язаних українців, які живуть за кордоном, можуть призвати до армії. В Україні обговорюють такі сценарії.

Про це повідомляє міністр оборони України Рустем Умєров в інтерв’ю Welt.

Умєров припустив, що наступного року призвати на військову службу можуть чоловіків, які проживають за кордоном. Українців призовного віку від 25 до 60 років у Німеччині та інших країнах можуть попросити з’явитися до призовних пунктів Збройних сил.

Міністр оборони говорив лише про запрошення. Але, як зазначає німецьке видання, Умєров дав зрозуміти, що можуть бути санкції, якщо запит не виконають.

Ми все ще обговорюємо, що буде, якщо вони не приїдуть добровільно.

Глава Міноборони наголосив, що важлива справедливість у питанні мобілізації. Важливо, як військові будуть навчені та оснащені, де і коли вони будуть служити, та коли їх демобілізують. За словами Умєрова, для новобранців також будуть варіанти вибору залежно від їхніх здібностей.

Ми хочемо справедливості для всіх, тому що це стосується нашої власної країни. Ми надішлемо їм запрошення.

Міністр оборони дав зрозуміти, що не відчуває симпатії до тих, хто відмовляється від військової служби.

Це не покарання за те, що ви відстоювали свою країну і служили країні. Це честь.

Як зазначають німецькі видання, з 24 лютого 2022 року до Німеччини прибув 221 571 український чоловік віком від 18 до 60 років. З них наразі в країні перебувають 189 484.

Нагадаємо, Генеральний штаб ЗСУ та Головнокомандувач Валерій Залужний подали запит на мобілізацію 450—500 тисяч людей. Однак, це коштуватиме державі 500 мільярдів гривень.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.