Четверг, 18 апреля, 2024
Новости
21.12.2023

У США є «план Б» щодо допомоги Україні

Конгрес США зможе ухвалити пакет допомоги Україні, якої вистачить до кінця року, у середині січня. Існує і «план Б», якщо законопроєкт не буде схвалений.

Про це заявив конгресмен-демократ Майк Квіґлі, повідомляє «Голос Америки».

Я — оптиміст. Я вірю, що ми це зробимо у січні. Якщо хтось скаже, ми не підемо на перерву, доки не закриємо це питання, це мене теж влаштовує. Але я думаю, що реалістично, ми говоримо десь про середину січня.

За його словами, коли Конгрес повернеться до роботи у січні, буде погоджений пакет допомоги, якого вистачить на увесь рік.

Відверто кажучи, я хотів би, щоб його вистачило до кінця роботи цього скликання Конгресу.

Конгресмен повідомив, що є «план Б», якщо додаткове фінансування Україні не пройде в січні.

Якщо до цього дійде, то є деякі процедурні методи. Зокрема, спробувати «звільнити» законопроєкти, які мають асигнування для України. Ми досліджуємо це. Петиція про «звільнення законопроєкту» змушує винести його на голосування, звільнивши від розгляду комітетів. Також, є «законопроєкти про чисте фінансування», які фінансують Україну. Я наполягав би на цьому як на процедурній альтернативі.

Квіґлі пропонуватиме інші заходи, які б забезпечили певну суму на три-чотири місяці.

Це жахливий «план Б», він далеко не такий хороший, як перший. Але дуже важливо уникнути прогалин у наданні допомоги.

Нагадаємо, що раніше США вже попереджали, що припинення підтримки України призведе до того, що Росія зможе просунутися до кордонів НАТО. Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що ціна підтримки України зараз висока, але вона нижча, ніж ціна війни з Росією.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.