Среда, 24 апреля, 2024
Главные новости
27.12.2023

ЄС розробляє план «Б» фінансової допомоги для України на суму до 20 мільярдів євро

Європейський союз розробляє запасний план на суму до 20 мільярдів євро для України, щоб обійти заперечення угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана щодо фінансової підтримки Києва.

Про це повідомляє Financial Times.

Після того, як лідерам ЄС не вдалось домовитися про запланований чотирирічний пакет допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро на початку грудня, чиновники, які беруть участь у переговорах, вирішили, що одна з моделей, яка фінансується коштом боргу, стане найбільш практичним способом надання підтримки.

Схема передбачає гарантії від держав-учасниць ЄС до європейського бюджету. Це дозволить Європейській комісії залучати до 20 мільярдів євро на ринках капіталу для підтримки України. Точні умови ще обговорюють, а остаточна сума буде встановлена відповідно до потреб України.

У повідомленні йдеться, що цей варіант не вимагатиме гарантій від усіх 27 країн-членів ЄС, оскільки основними учасниками будуть країни з найвищими кредитними рейтингами. Подібне рішення дозволить ЄС обійти вето Угорщини.

Зазначається, що механізм буде застосований лише у тому випадку, якщо Орбан буде продовжувати блокувати допомогу для України на саміті 1 лютого.

Нагадаємо, що 15 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення рішення ЄС щодо програми бюджетної допомоги Україні на €50 млрд. Він зазначив, що ЄС повернеться до розгляду питання фінансової допомоги Україні на початку 2024 року.

21 грудня Європейський Союз заявив, що може обійти вето Угорщини на виділення пакета спільної допомоги Україні, уклавши окрему угоду між 26 іншими державами-членами на саміті на початку наступного року.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.