Понедельник, 22 июля, 2024
Здоровье
27.12.2023

ZDOROVI запустили нове масштабне дослідження стану медицини в Україні

Кожний квартал року команда спеціалістів ZDOROVI  проводить дослідження стану медичної галузі під час війни. Засновниця Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI Наталія Тулінова розповіла, що команда  ZDOROVІ співпрацює з великою базою лікарень, керівники та медичні працівники яких під час опитування, отримують змогу поділитись реальними проблемами в своїх медичних закладах та галузі в цілому. На основі цих відповідей створюється аналіз та звіт, який є основою для створення ефективної стратегії допомоги  від іноземних донорів на наступний період.

Такі дослідження відбуваються в рамках проєкту «Барометр», який започаткувала команда Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI. Результати досліджень дають змогу побачити динаміку змін стану системи охорони здоровʼя, стану забезпечення медичних закладів та їхньої спроможності надавати українським пацієнтам медичну допомогу у повному обсязі.

Лише за перший тиждень до опитування долучились 185 представників медичних  закладів з різних регіонів України. Респонденти відповідають на питання щодо забезпечення лікарень медичними препаратами та матеріалами, стану матеріально-технічної бази, потреб у ремонтах приміщень, медичних меблях, обладнанні, кадрових питаннях, навчання та підвищення кваліфікації медичних працівників. У четвертій хвилі цьогорічного «Баромерту» до опитування були додані декілька нових важливих тематик.

Після закінчення опитування, аналітики Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI підготують та оприлюднять звіт по результатах проєкту.

Партнерами проєкту виступила низка міжнародних благодійних організацій, серед яких — фонд Americares, RAZOM for UKRAINE, ICAR Єднання.

Крім того в рамках проєкту “Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України” спеціалісти команди ГО ZDOROVI провели для керівників медичних закладів цикл антикризових тренінгових модулів «Лідерство в час кризи».

Проєкт тривав три місяці. У освітній програмі взяли участь 63 керівники лікарень з 20 областей України, більше 200 учасників переглянув відео-записи тренінгів.

Нагадаємо, що Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI визнані критично-важливим підприємством для функціонування української медицини. Масштабна гуманітарна робота ZDOROVI відбувається у співпраці з міжнародними партнерами, серед яких – ІСАР Єднання, RAZOM for UKRAINE, NOVA Ukraine, Americares, Philips, Нідерландська рада біженців, GIZ, Projecten Vastenactie та інші благодійні фонди та організації.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.