Понедельник, 22 июля, 2024
Общество
27.12.2023

Росія в Україні здійснює найбільший екологічний злочин в історії, — Олександр Кацуба

На фоні тисяч вбитих людей, зруйнованих міст, мільйонів біженців — усіх очевидних наслідків війни, яку принесла на нашу землю Росія — ми не маємо забувати про те, що українському довкіллю війна теж завдала величезної шкоди. Спадщина радянської важкої промисловості вже була катастрофою для довкілля і здоров’я громадян, але російське вторгнення ризикує завдати ще більше шкоди природі. Саме екологічні наслідки війни є яскравим свідченням, що війна буде відгукуватися в українському повсякденні багато десятків років.

Про це у своїй колонці пише експерт у сфері енергетики і підприємець Олександр Кацуба.

Цей екологічний злочинів росіян можна перелічувати безкінечно. Росія примудрилася до геноциду, злочинів проти людства, ведення агресивної війни та воєнних злочинів додати — вперше в історії — екоцид як один з ключових злочинів агресора. Кацуба нагадує, що росіяни послідовно знищують ліси і водойми, забруднюють мінами і снарядами грунти, створюють стабільну загрозу для витоку токсичних та радіаційних відходів.

А це прямо впливає і на якість і тривалість життя українців, і на економічні перспективи нашої країни. Екологічні наслідки війни нам теж доведеться долати після її завершення, а найгостріші проблеми доводиться вирішувати прямо зараз. Цей набір злочинів, на думку експерта, вимагає від міжнародної спільноти відповідної реакції. Бо жодна країна не зможе самостійно вирішити такий набір проблем і викликів, резюмує Кацуба.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.

Теги: Общество