Пятница, 01 марта, 2024
За границей
02.01.2024

У Китаї знайшли стародавні таблички небесного календаря

Усередині винятково добре збереженої 2000-річної гробниці на південному заході Китаю виявили набір прямокутних дерев’яних табличок, — вони можуть бути частиною стародавнього небесного календаря. Про це повідомляє Live Science з посиланням на China News.

Гробницю високопоставленої людини віком близько 2200 років було виявлено в районі Улун китайського муніципалітету Чунцин. Крім 600 інших артефактів (багато прикрашених предметів із кераміки, міді, бронзи, дерева, бамбука і лакових виробів), тут знайшли 23 дерев’яні пластинки завширшки 2,5 і завдовжки 10 см. Круглі отвори по краях кожної пластинки дають змогу припустити, що колись вони були пов’язані разом. Однак поки неясно, як саме їх використовували.

Ієрогліфи на пластинках вказують на їхній зв’язок із загальноприйнятим календарем, який використовувався в китайській астрології. Можливо, таблиці слугували для позначення будь-якого року 60-річного календарного циклу. Схожим чином їх використовують нині в даоському храмі в китайському місті Сучжоу.

У гробниці також містився письмовий список усіх поміщених у неї предметів, у якому також зазначено, що її було побудовано в 193 р. до нашої ери, за часів династії Західна Хань. Її змінила династія Східна Хань, і разом вони вважаються «золотим віком» становлення багатьох китайських традицій.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.