Понедельник, 22 июля, 2024
Власть
12.01.2024

Новий пакет військової допомоги: прем’єр Британії Сунак зустрівся з Зеленським у Києві

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак прибув з візитом до Києва. Очікується, що він зустрінеться з лідером України Володимиром Зеленським, оголосить про новий пакет військової допомоги й не тільки.

Про це повідомив у своєму Twitter-акаунті прем’єр-міністра Британії.

«Я перебуваю в Україні, щоб передати просте послання. Наша підтримка не може і не буде слабшати. Усім українцям, Британія з вами — стільки, скільки буде потрібно», — написав Сунак.

Чого очікувати від візиту Сунака

Як повідомляв уряд Британії, під час своєї поїздки до України, Сунак оголосить про новий пакет військової допомоги. Британія надасть 2,5 млрд фунтів стерлінгів (3,19 млрд доларів) у 2024-2025 роках. Зокрема 200 млн фунтів стерлінгів (255 млн доларів) буду витрачені на:

  • розвідувальні безпілотники;
  • ударні безпілотники;
  • морські дрони дальньої дії.

У тому ж числі Сунак оголосить про надання гарантій безпеки й підпише з президентом України угоду про співпрацю у сфері безпеки, яка передбачає обмін розвідданими, кібербезпеку, медичну та військову підготовку та оборонно-промислову співпрацю.

Серед іншого:

  • прем’єр Британії зустрінеться з українськими рятувальниками та оголосить про виділення додаткового фінансування на гуманітарну підтримку;
  • Британія виділить кошти та ресурси для вивчення англійської мови в Україні.


Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.